“Жаліти їх не будемо!” Нацгвардієць Сова розповів про бої за Харківщину та Донбас (ВІДЕО) - НГУ

Від Рубіжного до Кремінної. Двадцятирічний гвардієць на псевдо Сова розповів про бойові зіткнення у яких брав участь з початку повномасштабного зіткнення.

Гвардієць Сова служить у батальйоні спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янському полку. Сам родом із Запоріжжя, йому 20 років. На момент повномасштабного вторгнення хлопець проходив строкову службу. Сова перейшов на контракт, аби залишитися на Донбасі та битися із ворогом.

Перший бойовий досвід я отримав у Рубіжному. Це було спецзавдання, ми захищали хімічний завод “Зоря”. Це була дуже важлива точка для ворога. У нас була група з 10 осіб, коли ми виїхали туди, на початку все було тихо. Та через 5 днів, нашу групу викликали знову на той завод, бо вже там був прорив. На то момент, ми приїхали, зайняли позицію і по нас працювали міномети 120-ті, АГС, близько п’яти годин. Потім також, працювали снайпери, але згодом наші контрснайпери їх вирахували та зняли. Було дуже гаряче, одним словом”, – згадує Сова.

Згодом у Луганській області Сова отримав контузію. Його евакуюють та наполягають на подальшому лікуванні. Та нацгвардієць, швидко реабілітується й повертається до підрозділу. Наступним бойовим етапом стала для нього Харківська наступальна операція. Під Волохів Яр Сова потрапив вже у складі розрахунку ПЗРК, якому вдалося збити ворожий літак.

“Ми знайшли з моїм напарником точку на пагорбі, туди виїхали й сиділи, приблизно, 3 години. Раптом, починається масивний обстріл, залітають 4 ворожих літаки Су-25. Ми спостерігаємо, як вони розділилися на 2 групи. Другий літак був ближче до нас. Ми навелися, і як тільки Су-25 відстріляв, я даю команду напарнику “Пуск”, він робить постріл і влучає під лівий двигун літака. Завдання виконано!” – розповів нацгвардієць.

За словами спецпризначенця, під час звільнення Харківщини його дуже вразила реакція людей. За довгий час в окупації під рашистами, люди, нарешті, були вільними, дарували квіти нашим воїнам, обіймали їх та раділи.

“Після цього ми вже перемістилися під Кремінну. Поки знаходимося в обороні. Спочатку там росіяни били з різних напрямків, заходили з різних флангів, аби вибити нас із наших позицій. Перед цим, звісно ж, як завжди масований артобстріл, буває до п’яти танків виїжджають та працюють. Ми відбиваємо наступ, і рашисти тікають, бо розуміють, що жаліти їх не будемо”, – говорить спецпризначенець.

Гвардієць Сова прагне йти далі та звільняти окуповані території у складі свого легендарного батальйону, який сформували добровольці у 2014 році. Бійці “Донбасу” з того часу пройшли тяжкі випробування боями за Попасну, Лисичанськ, Іловайськ, Маріуполь, Дебальцеве, Сєвєродонецьк, Майорськ, Волохів Яр, Куп’янськ, Лиман, Рубіжне, Кремінну тощо. Відзначилися майже у всіх гарячих точках на Луганщині, Донеччині, Харківщині.

 Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель. Кожен, хто готовий битися за Україну, може приєднатися до нас.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту