Готувався до кар’єри в ІТ, але через агресію рф довелося воювати в складі мінометного розрахунку (ВІДЕО) - НГУ

Гвардієць Богдан родом з Івано-Франківщини. Закінчив технологічний коледж університету «Львівська політехніка», ставши молодшим спеціалістом з комп’ютерної інженерії. Служив строкову службу в одній із частин НГУ у Вінницькій області. Брав участь у боях за Київщину як старший навідник міномета 120 калібру. А тепер продовжує службу на Волині.

Бойові дії для його мінометної батареї почалися 26 лютого 2022 року. У цей день підрозділ виїхав на київський напрямок. Спочатку тримали оборону у Василькові. Коли почався наступ Сил оборони України, у їхньому складі гвардійці-мінометники відбивали Фастів, Макарів, Мотижин і Бородянку. Нищили колони ворожої техніки, живу силу ворога і прикривали свою піхоту.

«Жорсткі бої були за село Мотижин, – згадує Богдан. – Ми розклали свій міномет о шостій ранку і кілька годин поспіль працювали по ворогу – його піхоті, техніці, танках. Потім противник у відповідь накрив нас із «Града». На щастя, ніхто з мінометної батареї тоді не загинув. Коли ми відбили це село, заїхали на позиції, з яких ворог відступив. Там ми бачили результати своєї точної роботи».

Успішні дії в бойових умовах досягаються якісною підготовкою, каже Богдан:

«До початку повномасштабної війни ми пройшли якісні навчання.   Виїжджали на полігон на місяць-півтора. І там відпрацьовували кожен свою специфіку дій зі справжніми бойовими стрільбами. Мені робота з мінометом була дуже цікава. Моє завдання як навідника – якомога швидше привести міномет у бойову готовність, навести на ціль за її координатами».

Окрім загальної бойової підготовки, навіднику міномета треба «дружити» з фізикою і математикою, уміти проводити точні розрахунки.

«Кожен військовослужбовець має спробувати попрацювати з усіма видами зброї, які є у його підрозділі. Або хоча б знати принцип їхньої роботи», – вважає Богдан.

Після перемоги він планує продовжити навчання, здобути вищу освіту і здійснити свою мрію – працювати в галузі ІТ.

На відео з телефона бійця, записаних навесні 2022 року, – спалені колони ворожої техніки на Київщині, робота мінометників Нацгвардії та ворожі позиції, з яких вони змусили втікати «другу армію світу».

Перейти до вмісту