Завжди казала, що хочу бути стрільцем, – кулеметниця Нацгвардії з позивним Фенікс - НГУ

Марія Коваль за професією інженер-проєктант автомобільних доріг. Вона працювала викладачем у виші, допоки в ньому не відкрили кафедру військової підготовки. Після закінчення кафедри жінка вирішила не полишати військову справу і підписала контракт із Національною гвардією.

 

Бути військовою волинянка мріяла з дитинства. Вона навчалася на будівельника та здобула інженерну спеціальність, яка у подальшому допомогла їй у військовій справі.

«У виші, де я працювала викладачем, відкрилася військова кафедра, тому вирішила спробувати себе там. Вступила на кафедру військової підготовки, а по закінченню підписала контракт із НГУ. Адже у 2014 році багато знайомих пішли добровольцями в АТО, дехто загинув. Тому дивлячись на їхній приклад, мені ще більше хотілося захищати рідну країну від клятих загарбників», – розповідає офіцер (кулеметник) бронегрупи НГУ з позивним «Фенікс».

Напередодні повномасштабного вторгнення спецпідрозділ «Омега» Марії повернувся з ротації зі сходу країни, де перебував понад п’ять місяців. Втім, військовослужбовиця намагалася берегти батьків, тому не казала, де перебувала і які завдання виконувала.

«Вранці 24 лютого командир подзвонив і сказав, що треба їхати. Спочатку нас відправили на Макарів Київської області, далі була Чернігівська область, ізюмський напрямок на Харківщині, луганський Северодонецьк. З кожного місця є випадки та бойові задачі, які запам’яталися, а це зустріч із різними людьми, зокрема з місцевим населенням. В очах досі стоять дітки з очима радості, як вони нас зустрічали на звільнених територіях», – згадує «Фенікс».

Про бойові завдання, які виконувала на бронемашині «Спартан» із бойовим модулем Сармат, та свій внесок у неминучу перемогу кулеметниця говорить неохоче. Однак зізнається, що на ізюмському напрямку трохи підбила ворожої техніки, яка досить потужно горить.

«Завжди казала, що  хочу бути стрільцем. Я до цього прагнула, фізичну підготовку підтягувала. Мені подобається військова справа, вивчати щось нове, а також здобувати навички і використовувати їх за призначенням», – додала Марія.

Відповідно до Указу Президента України, за проявлену особисту мужність та відвагу, стійкість та рішучість при виконанні військового та службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації офіцера (кулеметника) бронегрупи НГУ Марію Коваль нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту