В рамках просвітницької роботи офіцерами відділу цивільно – військового співробітництва та за участі бойових медиків військової частини 3030 було проведено заняття з домедичної підготовки для учнів одного з загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.
![shool 190 (14 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-14-of-17.jpg)
![shool 190 (9 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-9-of-17.jpg)
![shool 190 (13 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-13-of-17.jpg)
![shool 190 (16 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-16-of-17.jpg)
![shool 190 (3 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-3-of-17.jpg)
![shool 190 (4 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-4-of-17.jpg)
![shool 190 (1 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-1-of-17.jpg)
![shool 190 (5 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-5-of-17.jpg)
![shool 190 (6 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-6-of-17.jpg)
![shool 190 (7 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-7-of-17.jpg)
![shool 190 (11 of 17)](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/shool-190-11-of-17.jpg)
Школярам розповіли основи теоретичних знань з домедичної підготовки, продемонстрували медичне спорядження. В ході тренінгу слухачі здобули практичні навички, а саме:
- здійснювати оцінювання стану потерпілого та визначити, якої допомоги в першу чергу він потребує;
- забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;
- виконувати штучне дихання та закритий масаж серця і оцінювати їх ефективність;
- тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання стискаючої пов’язки або джгута (турнікета);
- надавати допомогу при втраті свідомості.
Діти з захопленням спостерігали за злагодженими та професійними діями бойових медиків, задавали нагальні питання стосовно надання першої домедичної допомоги.
«Мета наших занять – навчити не розгубитися у важких обставинах, і особливо в умовах війни та правильно надати необхідну домедичну допомогу тому, хто її потребує. Знання домедичної допомоги необхідне кожному – воно може врятувати життя в критичній ситуації», – зазначив старший офіцер групи оцінки цивільно – військового середовища майор Руслан Дорохов.
Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ