Закарпатські гвардійці відпрацьовують навички штурму ворожих позицій - НГУ

Спільні дії при штурмі ворожих окопів відпрацьовують військовослужбовці закарпатського підрозділу Національної гвардії. Після інтенсивного курсу індивідуальної підготовки гвардійці відпрацьовують дії у складі підрозділу. Керує діями групи командир відділення, а управління здійснює офіцер з польового командного пункту. До занять також залучено підрозділ БпЛА.

«Наша задача – відпрацювати не лише дії окремих військовослужбовців, а злагодити весь підрозділ. Це має бути єдиний організм, кожен повинен вміти та знати те, що від нього вимагається під час бойових дій. А ще надвелику роль відіграє довіра один до одного. Раніше відпрацьовували роботу у парах та трійках безпосередньо під час зачистки позиції, то тепер проходимо весь шлях від розвідки й підходу до окопу, і закінчуючи закріпленням і підходом основних сил», – розповідає командир відділення з позивним Михалич.

Увесь час роботу гвардійців супроводжує безпілотник. Спочатку він виконує роль розвідника, а коли штурмова група дістається ворожих позицій, то оператор скидає навчальні гранати.

«Немає нічого складного в управлінні дроном. Людина може навчитися будь-чого. Але усюди є нюанси. Наприклад, смертоносний безпілотник, який дуже важко знищити зі стрілецької зброї (часто це відбувається випадково) безсилий перед засобами радіоелектронної боротьби. До того ж заряд акумуляторної батареї обмежений. Тому ми повинні не лише швидко дати розвіддані нашому підрозділу, а ще й знайти та знищити противника. Це і відпрацьовуємо постійно», – поділився оператор БпЛА з позивним Катана.

Всіма діями підрозділу керує офіцер. В окремому бліндажі збирається, аналізується і передається по підрозділу уся наявна інформація. Перед початком операції командир вивчає місцевість, наносить обстановку в спеціальну програму на захищеному планшеті. Усі дії відбуваються після ретельного планування й аналізу противника.

«Від планування та аналізу даних залежить успіх операції й життя військовослужбовців. Тому перед початком штурму командир має бути впевненим у розвідданих, розмістити резерви, дати відповідні команди командирам відділень і вміло керувати боєм», – розповів офіцер Нацгвардії з позивним Мажор.

Подібні заняття у Закарпатському підрозділі Національної гвардії України відбуваються регулярно. Всі дії відпрацьовують зі страйкбольною зброєю, яка повністю імітує справжню. Після відпрацювання всіх запланованих елементів – бойова стрільба на полігоні. Гвардійці висуваються на позиції в повному спорядженні, займають позиції й відкривають вогонь по мішенях. Лише завдяки таким постійним тренуванням, стверджують офіцери, нацгвардійці отримують необхідні навички та вміння, які дозволяють виконувати поставлені задачі на високому рівні й давати гідну відсіч російським агресорам.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту