Військовослужбовці чернівецького підрозділу Національної гвардії України у школі села Усть-Путила ініціювали відкриття меморіальної дошки загиблому побратиму солдату Миколі Горбану.
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-36.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-36.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-29.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-23.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/6-18.jpg)
![9](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/9-11.jpg)
![10](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/10-8.jpg)
Пам’ятна плита на школі де навчався загиблий герой – це спосіб увіковічити його пам’ять й передати майбутньому поколінню усвідомлення героїчного подвигу й непомірної ціни, котру платить український народ за свою свободу і незалежність.
“Наш священний обов’язок – пам’ятати подвиги героїв і вшановувати їхню пам’ять, – наголосив капелан чернівецького підрозділу Нацгвардії отець Микола. – Імена та подвиги наших героїв назавжди залишаться в історії вільної України.”
Побратими Миколи Горбана вважають, що такий спосіб формування світлої пам’яті про українських воїнів, що загинули, захищаючи Батьківщину – це хороший спосіб як виховання майбутнього покоління, так і шанування конкретного захисника. Меморіальна дошка, що з’являється на будинку чи школі де жив і навчався загиблий – це не лише шана воїну. Це спосіб побудови громадської свідомості і солідарності, спосіб сказати: дивіться, сусіди – ось Герої і він один із нас.