«З диктаторами вмовляння не працюють»: гвардієць – миротворець ООН з власного досвіду - НГУ

Офіцер військової частини Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України тричі брав участь у складі миротворчих місій ООН в республіках Кот-д’Івуар і Конго в західній і центральній Африці.

«Тоталітаризм призводить до руйнування. Як фізичного – розвалу раніше створених благ цивілізації, знищення умов для нормального життя всередині країни, так і до ментального, психологічного спотворення населення», – стверджує гвардієць Сергій.

Гвардієць відмінно володіє англійською і французькою мовами, з дитинства мріяв стати миротворцем, і для цього закінчив військову академію Національної гвардії, продовжуючи вдосконалення знання мов і військової справи. Проходив спеціальну підготовку у Франції й Румунії, навчався в Європейському центрі стабілізації сил правопорядку і був одним із перших 4 українських миротворців ООН від системи МВС, які взяли участь у дворічній місії в республіці Кот-д’Івуар з 2009 року.

«20 років в Африканській країні не проводилися вибори. Влада була окупована фактично диктатором, який ні за яких умов не хотів залишати посаду. Волевиявлення населення, яке прагнуло змін і розвитку, принижувалося терористичними методами. Миротворці ООН забезпечували дотримання прав людини, працювали з поліцією і жандармерією, брали участь у забезпеченні чесних і прозорих президентських виборів. Для цього навіть була задіяна українська військова авіація – гелікоптери, для встановлення миру, – розповідає Сергій, і посміхається. – До речі, по неофіційній інформації, в Кот-д’Івуар за «голову» українського пілота місцеві терористичні банди пропонували виплату до 100 000$, тому що знали про їх високу майстерність і надзвичайно боялися».

Сергій пишається тим, що українське військо стрімко змінюється. Багато років тісно працюючи з іноземними військовими він має досвід служби за стандартами НАТО, і говорить, що ми наближаємося до їх повного впровадження. Тисячі українських воїнів проходять навчання в європейських країнах, на полі бою відточують отримані навички й вже формують кістяк самої сильного і сучасного війська. Хоча процес змін розпочався забагато раніше до початку повномасштабного збройного вторгнення рф. Нація об’єднується і вчиться, щоб перемогти в боротьбі за існування.

«З диктаторами вмовляння не працюють. Тільки сила. Щоб вижити, треба боротися, інакше ніяк. Той хто узурпував владу ніколи від неї самостійно не відмовиться. Спочатку терор поширюється всередині своєї країни. Далі – вбивства, ґвалтування і спроби захоплення в рабство сусідніх, – розповідає Сергій, про те, з чим боровся за тисячі кілометрів від Європи, а зараз у себе вдома: – Бачив, як палять людей за прагнення до свободи й не міг уявити, що подібне може статися в Україні. Що в божевільному пориві втриматися при владі диктатор сусідньої держави зазіхне на наш суверенітет і свободу».

Між миротворчими місіями Сергій виконував службово-бойові завдання в районі ООС, в містах Маріуполь, Велика Новосілка та інших. Боронив землі Донбасу, і вже тоді знав, що ворог на цьому не зупиниться: 

«Росіяни – такі ж терористи, як і в Африці. Все відбувається за одним сценарієм. Міста, що вони руйнують, жахіття, які творять в тимчасово окупованих, це злість на те, що українці вільні, що не хочуть жити під гнітом тоталітаризму, як у них. Всі їх дії направлені на те, щоб залякати цивільних. Та з нами це не працює. Українці навпаки, стають сильніше. Ненависть до окупантів прибавляє люті». 

За словами Сергія, підтримка українського війська населенням від початку АТО і тимчасової анексії Криму до сьогодні, явище масового волонтерства, партизанського спротиву не має прецедентів у світі.

Гвардієць запевняє:

«Все буде добре, інакше ніяк. Українці сильна і непереможна нація. Ми точно переможемо російську навалу і вийдемо на кордони 1991 року».

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту