З Днем вишиванки, Україно! - НГУ

Вишиванка – символ стійкості, працелюбності й таланту нашого народу, його тяги до самовдосконалення!

Символ, який пройшов через століття! І доказ різноманіття і єдності України! культурної спадщини.

Під формою наших гвардійців не просто сорочка. Немов бронежилет, вишиванка захищає та оберігає кожного з нас психологічно і морально.

День вишиванки – відносно молоде та поки ще не офіційне, але таке улюблене свято українців. Воно покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

 

«Для мене особисто вишиванка не просто одяг. З прадавніх часів у ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Наразі наша ненька Україна переживає важкі часи, але завдяки такій культурній спадщині ми залишаємося собою – вільним і незалежним народом», – розповідає гвардійка Оксана.

 

Лейтенантка Національної гвардії України Марія, яка родом з Бориспільщини розповідає: – «Коли на мені національний український одяг, я відчуваю себе частиною чогось більшого, і це заворожує і надихає! Вишиванка, як і інші елементи культури України, пробуджують у мені впевненість у свої сили і творчі ідеї».

Знавці переконують, що символіка елементів вишиванки має дуже сильний вплив на життя того, хто її носить. Геометричні візерунки позначають стихії природи та родючість землі, а рослинні та квіткові орнаменти здавна символізують сімейне щастя, материнську любов. Майстрині з усієї країни зображали на полотні тварин і вірили, що їхні образи приносять вірність, достаток і довголіття.

 

Тож приєднуйтесь та одягайте сьогодні вишиванку, адже сила українського народу в його славетні спадщині та єдності!

Перейти до вмісту