Як вщент зруйнований ХАБ продовжує свою роботу на Харківщині - НГУ

Триває повномасштабна війна росії проти України та всього цивілізованого світу. росія  руйнує українську освіту та культуру: бібліотеки, музеї, університети, школи, світові визначні пам’ятки. 5 березня внаслідок авіаційного ракетно-бомбового удару була знищена історична будівля, в якій базувалася 5 Слобожанська бригада.

Разом з болючими людськими втратами, вщент пошкодженою інфраструктурою бригада втратила унікальний бібліотечний фонд та осередок інформаційно-просвітницької роботи для військовослужбовців. У мультимедійному ХАБі солдати читали книжки, як в офлайн, так і онлайн форматі, відвідували лекції та майстер-класи, мали доступ до мережі Інтернет.

Нагадаємо, що напередодні повномасштабного вторгнення у рамках Меморандуму про співпрацю з харківськими виданнями, слобожанське з’єднання отримало понад трьох сотень екземплярів книжок сучасних авторів.

Методист інформаційно-просвітницького ХАБу Лілія Саютіна працює бібліотекарем з 2013 року. За часи роботи намагалася робити усе можливе, аби служба для строковиків була наповнена не лише військовим досвідом, а й цікавим дозвіллям та часом для розвитку. Зараз методист ХАБу тримає культурний рубіж – цікавий, корисний та безмежний світ надбання людства – світ інформації. Вона відвідує нацгвардійців на рубежах оборони Харкова.

«Я впевнена, що серед бійців і нашої бригади є майбутні автори, яким є що розказати про буденність Великої українсько-російської війни. Можливо, своєю роботою я надихатиму бійців на творчість, адже потенціал є. Це правда про війну та можливість поглянути на сучасність під іншим кутом. Така література є нашою сучасною зброєю, адже в ній історичну хроніку й переживання людини важко підробити», – говорить Лілія Саютіна.

Методист ХАБу мріє про наповнення бібліотеки новим фондом, який матиме новий розділ – ветеранську прозу. Це напрям у літературі, що після повномасштабного вторгнення набуде активного розвитку, адже український бойовий досвід – унікальний.

Ми тримаємо інформаційний фронт.

В єдності ‒ наша сила та омріяна перемога.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту