Як волонтери ремонтують авто для нацгвардійців (ВІДЕО) - НГУ

Кожного дня захисники України потребують десятки, якщо не сотні, автівок для фронту. Враховуючи активні бойові дії, що тривають вже протягом півтора року, необхідність у маневрених та швидких пікапах існує і зараз. І саме волонтери нерідко доставляють та швидко ремонтують техніку, без якої неможливо виконувати бойові завдання. 

Ми поспілкувалися з нацгвардійцями та благодійниками, що опікуються автомобілями для фронту. Разом вони поділились історією однієї машини, яка досі успішно виконує свої задачі й розповіли, чому важливо допомагати захисникам України.

Близько року тому боєць загону спеціального призначення «Омега» Тарас звернувся з проханням до друзів-волонтерів Данила Захарова і Михайла Онофрійчука придбати автівку для більш ефективного виконання бойових задач.

«Хлопці знайшли «Nissan Patrol», який вже пройшов з бійцями доволі великий бойовий шлях і допомагає нам і зараз», – розповідає нацгвардієць.

Проте, машина потребувала ремонту і з цим проханням про допомогу волонтери звернулися до небайдужих громадян: майстра зі зварювання Олександра, та Ярослава – власника СТО, спеціаліста з технічної частини. Як зазначають чоловіки, техніка потребує постійного догляду, тому військові до них звертались неодноразово.

«Більш масштабний ремонт був десь у березні цього року. Там ми з Олександром ремонтували задню раму, бо автомобіль не новий і виникають тріщини. Це необхідно було зробити, особливо враховуючи умови бойових дій, в яких працюють військові, та відсутності доріг», – розповідає Ярослав.

Тривалість ремонту буває різна, все залежить від проблеми, ступеня пошкодження, наявності необхідних деталей та наскільки терміново потрібно віддати полагоджену машину. Усю роботу чоловіки виконують за власні кошти. За словами Олександра, у деяких військових на обличчі одразу з’являється дитяча посмішка, коли вони чують від нього, що послуги безкоштовні.

«Ремонт автомобіля, я вважаю, це теж немало. Ми намагаємось це максимально якісно зробити, вкласти душу. Ставиш себе на місце хлопців, які будуть на ньому виконувати бойові задачі, й намагаєшся робити, щоб він їх не підвів», – ділиться думками Ярослав.

«Хлопцям потрібна допомога навіть тут, в тилу, якщо не з машинами, то з якоюсь іншою технікою або ще з чимось. Багато чого може бути потрібно, а якщо у нас є дві руки, то цими руками можна зробити що завгодно. А тим паче коли за діло беруться не одні руки, а сотні рук», – додає Олександр.

Маневреність машин дає можливість використовувати їх для виконання різних завдань: швидко і непомітно перевозити бійців й боєкомплект, вивозити поранених, полювати на ворожі дрони. Особливо актуально це для підрозділів спецпризначення, які виконують специфічні задачі. І хоча одним з недоліків залишається відсутність броньованого захисту, деякі з автомобілів вже обладнують додатковим захистом, який як мінімум може врятувати від осколків та куль.

«Дякую таким людям як Олександр та Ярослав, які в тилу роблять велику роботу, і не тільки для нас. Вони постійно опікуються нашим «Nissan Patrol», кожну ротацію його обслуговують. Це дуже нам допомагає і наближає до перемоги!», – переконаний нацгвардієць.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту