Як працюють гвардійці-кінологи на блокпостах Чернігівщини - НГУ

У Чернігівській області з початку 2024 року працює зведена мобільна кінологічна група Північного об’єднання НГУ. Основна задача якої полягає у виявленні диверсійних груп та запобіганні незаконного перевезення вибухових речовин, зброї та боєприпасів.

«У зв’язку з ризиком проникнення диверсійних груп та збільшенням незаконного обігу зброї, здійснено посилення контролю на блокпостах з використанням службових собак, які грають ключову роль у виявленні підозрілих осіб та заборонених предметів», – зазначив начальник кінологічної служби Північного об’єднання підполковник Ярослав Марченко.

Кожного дня гвардійці разом зі своїми чотирилапими напарниками, несуть службу на блокпостах Чернігівщини, надаючи допомогу зведеним військовим нарядам. З початку року, за допомогою кінологів та їхніх чотирилапих помічників, нацгвардійці запобігли незаконним перевезенням понад 4000 набоїв, 5 гранат різного типу та запали до них.

Службові собаки військових навчені розпізнавати найменші запахи та виявляти потенційні загрози. Кожна з них пройшла складний процес навчання, що вимагає великої уваги, професійності та терпіння.

«Робота з собаками – це мистецтво поєднання співпраці та довіри. Наші чотирилапі напарники – це не просто тварини, це наші надійні партнери, які готові йти на будь-який ризик заради нашої безпеки. Вони – вірні оборонці, здатні вчасно виявити небезпеку та врятувати життя», – наголосив начальник кінологічної служби військової частини 3082 старший лейтенант Ярослав Назаров.

Загалом кінологічні групи Національної гвардії України постійно беруть участь у проведенні контрдиверсійних заходах, патрулюванні населених пунктів, у несенні служби на блокпостах, охороні засуджених під час їх конвоювання та охороні важливих державних об’єктів, а також пошуку людей, які загубились.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту