Як бійці бригади «Азов» НГУ переливають кров під час штурму (ВІДЕО) - НГУ
Тривалий час в Україні переливання крові виконувалось лише лікарями. Війна вносить свої корективи. Неможливість евакуації і великі відстані до повноцінної медичної допомоги мають безпосередній вплив на життя бійців.
Українські війська модернізуються і переходять на західні стандарти. Один із них — переливання крові бойовими медиками.
 
Минулого року зусиллями українських медиків та волонтерів вдалося отримати дозвіл Кабінету Міністрів України бойовим медикам, які пройшли відповідне навчання, переливати кров самостійно.
 
Ще з 2019 року азовці ввели використання крові в програму підготовки бойових медиків, вперше успішно використали ці знання при обороні Маріуполя, а зараз, в боях у Кремінських лісах, лікарі 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ щомісяця використовують десятки літрів крові, рятуючи життя бійців.
 
У цьому відео ви побачите перше зафіксоване на екшн-камери переливання крові в окопах під час штурму, а також почуєте розповідь медиків бригади про деталі процесу: від навчання персоналу до повернення солдата в стрій.
 
«Азов» одним із перших почав переливати кров на етапах евакуації та допомагає з навчанням інших медиків Сил оборони України.
 
Все це не було б можливим без донорів крові.
Перейти до вмісту