Як 8-річний син загиблого нацгвардійця допомагає захисникам? - НГУ

Восьмирічний Роман Іщев, син загиблого під Балаклією нацгвардійця Юрія Іщева, за час повномасштабної війни разом із друзями зібрав та передав на допомогу Збройним силам України понад 9 тисяч гривень.

38-річний Юрій Іщев став добровольцем ще у 2015-му. У лютому цього року вдруге пішов захищати Україну. Сам Юрій з Полтави, останні роки жив з родиною у Валках.

“24 лютого одразу годин в 6-7, пам’ятаю, зірвався… Я стояла з рюкзаком. Мабуть, тоді я в той рюкзак зібрала все своє жіноче життя. Я вірю в кохання. Я буду любити його до останнього подиху. Він для нас — легенда. Просто легенда. Він був байкер, він був воїн, він був вікінг. В нього були золоті руки. Він знав все про все. Ми познайомилися на байкерському зльоті. Таке враження було, що ми знайомі все своє життя”, — говорить дружина загиблого воїна Світлана.

Нацгвардієць загинув у ближньому бою з російськими окупантами поблизу селища Криничне. Без батька лишилися двоє синів — 8-річний Рома та 3-річний Макс. В родині Іщева Юрія на фронті зараз також дідусь та дядько, які боронять Україну на східному напрямку.

Маленький Рома носить татків годинник і після війни хоче так само змагатися в мотокросі.

На підтримку ЗСУ Рома із друзями, як і багато інших дітей по всій Україні, організував блокпост. Водії дають дітям гроші на підтримку армії. Так хлопці зібрали і передали волонтерам вже понад 9 тисяч гривень. А нещодавно хлопчик передав на потреби захисників гроші, які йому подарували на День народження. Його гроші пішли на купівлю каски для оборонця Харкова.

Хлопець пишається тим, що він українець. У побуті перейшов на українську.

“З самого дитинства я взагалі російською спілкувався. Зараз я розмовляю добре українською, тому що я живу в Україні, тому що це красива мова, це українська нація. Ми веселі, турботливі, добрі. Наша сила в незалежності”, — каже Рома.

Рома мріє про перемогу України, вільний від окупантів Крим та звільнення усіх захоплених областей від російських окупантів.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

за матеріалами Суспільне Харків

Перейти до вмісту