«Я пройшов шлях від солдата до офіцера під час війни»: історія командира роти на псевдо Юрист - НГУ

Ми ведемо бесіду на блокпості, на якому несуть службу бійці одного з батальйонів 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України. Нашого героя звуть Павло.

Він — офіцер, молода людина з щирою посмішкою. Після чергування нацгвардієць трохи втомлений, але не відмовляється поспілкуватись, каже, що розуміє важливість роботи військових журналістів. Просимо представитися та розповісти про себе.

«Молодший лейтенант, заступник командира роти по роботі з особовим складом одного з батальйонів 5-ї Слобожанської бригади. Закінчив юридичну академію, тому побратими дали позивний «Юрист», – спокійно та стримано доповідає офіцер.

Павло — харків’янин, але служив строковцем у Львові, де у 2016-му підписав контракт з частиною НГУ. У 2017-му мав першу ротацію зі своїм підрозділом до району проведення АТО. Стояли у прифронтовому Торецьку. Юрист згадує свій перший бойовий досвід, каже, що він залишиться у пам’яті назавжди.

«Тоді росія зі своїми недореспубліками почала активні спроби захопити місто, яке ми захищали. З побратимами відбивали постійні штурми, але наш батальйон все витримав. Це був мій перший досвід участі у бойових зіткненнях. Ми легкою зброєю відбивали атаку механізованих груп. Було важко. Потім нас за два місяці замінили, ми повернулися у пункт постійної дислокації, — з гордістю згадує Юрист, та продовжує. — Після того я подав рапорт на переведення до 5-ї Слобожанської бригади НГУ, щоб захищати рідне місто. Тоді по всій лінії зіткнення були постійні спроби прорвати наші оборонні позиції. Вже тоді я зрозумів, що буде повномасштабне вторгнення та хотів бути в цей час на своїй «малій батьківщині».

Юрист закінчив курси сержантів та у 2019-му став командиром відділення, згодом – головним сержантом взводу, а у 2020-му – роти.

Наш співрозмовник розповідає, що у 2022-му отримав звання молодшого лейтенанта та став заступником командира роти по роботі з особовим складом. Виконував бойові завдання під час оборони Харкова, охороняв стратегічні об’єкти та ніс патрульну службу на блокпостах області.

У липні 2023-го Юрист заступив на чергування старшим офіцером одного з блокпостів на в’їзді до Харкова. При перевірці рейсового автобуса двоє громадян поводили себе підозріло та не мали при собі документів. Наш герой проявив пильність та віддав наказ їх затримати. При поверхневому догляді в одного з них у наплічнику знайшли великий пакунок з білою кристалічною речовиною. З’ясувалося, що це були наркотичні «солі», а вага пакунка складала один кілограм! Спроби наркодилерів «домовитися» з офіцером Нацгвардії про «заплющення очей» за хабар виявилися марними. Вони були передані слідчо-оперативній групі Національної поліції.

Під час бесіди ми не могли оминути питання, які, на думку офіцера по роботі з особовим складом, потребують уваги.

«Я вважаю, що є певна невизначеність статусу солдат строкової служби. Деякі «переслужують» вже третій рік, але не хочуть ані мобілізуватися, ані підписати контракт. Замість того, щоб підвищувати свій статус та бойові навички, вони діють за інерцією. Я намагаюсь пояснити, що це неправильне рішення. Причому, показую це на власному прикладі, бо під час війни пройшов шлях від солдата до офіцера», — значуще зауважує Юрист.

Своє майбутнє Юрист також вже розпланував. Він планує служити закону та порядку у державі й далі. І якщо не у Нацгвардії, то в одному з підрозділів спеціального призначення Національної поліції.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту