“Вуха” та “очі” Нацгвардії. Слов’янський зв’язківець розповів про бойові будні - НГУ

Слов’янськ знову на вістрі атаки – вдруге, за останні вісім років, місто стало прифронтовим. Роль зв’язківців за таких умов значно зросла, адже без них неможливі скоординовані дії підрозділів. Коли зникає зв’язок, то війська стають фактично сліпими.

Підрозділи інформаційних технологій та зв’язку — “вуха” та “очі” Нацгвардії. Їм доводиться протистояти армії, яка щороку вкладала до пів мільярда доларів у оновлення систем радіоелектронної боротьби.

Ми з вами живемо в інформаційну еру. XXI століття – це століття технологій, які стрімко розвиваються. Це час високих можливостей, проте і великих ризиків та вразливостей, – розповідає гвардійський зв’язківець з позивним “911”.

Він юнацьких років цікавився різноманітними приладами та комп’ютерами, після завершення навчання вступив на контрактну службу до Національної гвардії України, де намагається реалізувати свої мрії. Війна стала часом, коли від набутих навичок залежить життя, адже вузли зв’язку – одна з першочергових цілей противника під час бою. Нерідко ворог починає свої дії з того, що глушить всі види зв’язку у районі, куди планує наступ, або спрямовує у туди диверсійно-розвідувальну групу з метою виявлення та подальшого знищення зв’язківців.

Безперебійний зв’язок життєва необхідність. І під час маневру, і в обороні. Без нього вас не підтримають вогнем, коли потрібно, і не евакуюють пораненого, не пришлють підмогу, – розповідає сержант “911”. – Щоб обслуговувати наше обладнання, потрібно мати добру фізичну підготовку. А якщо воно раптом вийшло з ладу, необхідно мати “холодну голову” та технічний склад для того, щоб зрозуміти, як його полагодити наявними у тебе засобами. Ми організовуємо всі необхідні види передачі інформації. Від цього залежить адекватна взаємодія між бійцями та командирами. І без цього не буде коректних управлінських рішень та наказів”.

Наразі слов’янським зв’язківцям доводиться працювати в умовах інтенсивних бойових дій. Вони прокладають зв’язок від пунктів управління до передових позицій – ротних та взводних опорних пунктів. За ними нерідко активно полює рашистська розвідка та артилерія.

Ми контролюємо всі засоби зв’язку, які є в наших мережах. Відповідно, коли зникає сигнал, то ми одразу бачимо, на якій ділянці це сталося. Після цього ми туди їдемо, усуваємо несправності. У такій ситуації потрібна витримка, адже ми дуже легко можемо потрапити, скажімо, під мінометний обстріл, але ми не можемо поїхати звідти, не відновивши зв’язок, – пояснює 911.

Сержант уважно слідкує за всіма можливими лайфхаками в обраній сфері та технічними новинками. Він з нетерпінням очікує надходження до наших підрозділів інноваційних західних технологій, які нівелюють роботу систем радіоелектронної боротьби російських окупантів на фронті. Для перемоги над ними, це настільки ж важливо, як і отримання артилерійських систем та боєприпасів.

Група інформації та комунікації військової частини 3035

Перейти до вмісту