Втратив зір на війні, але не віру в себе: як заново адаптується до життя гвардієць Богдан Шин (ВІДЕО) - НГУ

42-річний програміст з Дніпропетровщини Богдан Шин доєднався до Національної гвардії України тільки-но війська рф розпочали повномасштабний наступ 24 лютого 2022 року. 

“Доєднався до війська добровільно, адже розумів, що треба захищати свою родину і країну. Я не міг залишитись вдома”, – підкреслив військовослужбовець. 

Але вже за понад рік у боях на Луганському напрямку з Богданом сталося те, чого він боявся найбільше, коли йшов на війну – втрата зору. Це сталося під час ворожого штурму на одній із позицій. В чоловіка прилетіла одна з мін, але він дивом залишився живим.

“Я пам’ятаю вибух, яскравий спалах в очах і все. Згодом прокинувся і вже був в столичній лікарні, не розумів, чому темно. Думав, що це пов’язка на очах або напряк”, – розповідає Богдан Шин.

Однак захисник втратив одне око, а друге тепер абсолютно не бачить. Також у Богдана був травмований череп, зокрема обличчя.

Поруч з чоловіком постійно перебувала дружина Олена і їхні два сини, тому родина допомогла чоловіку сприйняти нову реальність і постійно його підтримувала. Нещодавно захисник пройшов курс адаптації «Перезавантаження» в одному з реабілітаційних центрів Міністерства внутрішніх справ України.

Майже місяць чоловік разом з іншими ветеранами із втратою зору вчився орієнтуватися в просторі і користуватися тростиною, опановувати навички користування гаджетів й додатками для незрячих. Ці заняття для Богдана були надважливими, адже він мріє повернутися до своєї професії програміста, попри втрату зору.

Також з кожним учасником працювали психологи, були сеанси іпотерапії й анімалотерапії, що допомагали розслабитися в комунікації із тваринами. Щоденно для захисників проводили фізичні вправи та танцювально-рухові заняття.

За матеріалами Департаменту комунікації МВС України

Перейти до вмісту