«Всі змогли і я зможу»! Від новобранця до досвідченого стрільця - НГУ

Посада «стрілець» — «становий хребет» Сил Оборони України. Гвардійці не є виключенням: для більшості з них, саме з неї розпочинається тернистий підйом по військовій ієрархії. Бійці розповіли як це відбувається у 2-го Шосткинському полку.

Все починається з рекрутингу. Стрільці — найбільш затребувана вакансія у військах. Їх потребують всі, всюди і завжди. За, на перший погляд, непоказною роллю найбільш масової військової професії, ховається історія про неабияку мужність, витривалість та професіоналізм. Стрілець починає вчитися чи з не першого дня, і вдосконалює свої навички постійно. Спочатку бійці знайомляться зі зброєю та основними принципами стрільби. Це етап, на якому закладаються фундаментальні навички: безпечне поводження зі зброєю, правильна вкладка, приціл та постава. Інструктори ретельно навчають новобранців.

«Стрільцем став нещодавно, але вже зрозумів, що мені ще стільки всього треба навчитися! І це не лише вміння поводитись зі зброєю. А й надання домедичної допомоги та евакуація пораненого. Тут, навіть рухатися бойовими порядками – ціла наука! І все це, звичайно, в повному спорядженні. Ніхто не казав, що буде просто. Ні фізично, ні психологічно. Але всі змогли, і я зможу!» – ділиться стрілець Олександр. 

Гвардієць також усвідомив важливу річ, яка дещо протирічить прийнятими у цивільному суспільстві стереотипами, навіяними кінематографом. Звісно, стрілець повинен бути сміливим, вміти влучно вести вогонь, але часто набагато важливішу роль грає витривалість, пильність, здатність помічати загрозу та адекватно реагувати на неї.

«Від стрільця вимагається фізична та психологічна витривалість. Не рідко йому доводиться діяти в несприятливих, а іноді й у надзвичайно важких умовах. Потрібно навчитися бездоганно володіти зброєю, швидко оцінювати ситуацію та приймати рішення», — розповідає інструктор Максим.

Він додає, що з часом кожен новобранець обов’язково набуде досвіду. Але перед цим обов’язково пройде курс виснажливих тренувань, потім під час участі у стабілізаційних діях чи на облаштуванні фортифікацій. Все це робиться для того, щоб поступово необстріляні новачки перетворилися на потужну силу, яка змусить ворога забратися геть з українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту