Всесвітній день вишиванки (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардійці Північного об’єднання зробили патріотичні фото, аби продемонструвати – боротьба триває. Військові одягли форму і стали до бою, щоб сьогодні кожен українець міг вільно носити вишиванку.

Авторка етнічного вбрання Марія Шамедько – відома українська майстриня, чиї роботи одягають як в Україні, так і у всьому світі. Одну з вишиванок пані Марія подарувала Головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному, а також одна з її автентичних сорочок була на артистах Kalush Orchestra, які відкривали фінал конкурсу Євробачення-2023 у Лондоні.

«Неймовірно радію цій фотосесії, в якій вдалось поєднати вишиванки і військову форму на кращих людях країни, на молодих хлопцях і дівчатах, від яких залежить наша безпека і можливість займатись улюбленою справою. Національна гвардія України – гордість нашої держави, щиро дякую за честь працювати з вами!» – поділилася враженнями про спільний проєкт дизайнерка.

Українська вишиванка – це ідеальний почерк нашої нації. А зараз кожен воїн пише нову сторінку не тільки історії України, а й усього світу.

Свято, основною метою якого є відродження справжніх українських традицій та цінностей. А ще в ньому – справжній код ідентичності та самобутності українського народу.
 
Вишиванка – символ стійкості, волелюбності й таланту українського народу, його тяги до самовдосконалення! Символ, який пройшов через століття.
Зазвичай, вишиту сорочку передають із роду в рід, зберігаючи як безцінну реліквію. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти та передати нащадкам.
 
Сьогодні, ми вдягаємо її з вдячністю нашим захисникам за їх мужність і героїзм та гордістю за весь народ України, й продовжуємо розповідати світу про нашу спадщину та силу.
Перейти до вмісту