Вміння зорієнтуватись – рятує життя та нищить ворога: гвардієць на псевдо Локі про бої на Харківському та Донецькому напрямках - НГУ

З весни 2022 року Владислав боронить Україну у лавах Національної гвардії України. На початку повномасштабного вторгнення, його підрозділ знаходився на околицях міста Харкова. Попри постійні обстріли з боку військових російської федерації, нацгвардійці сумлінно виконували завдання на блокпостах Харківської області та забезпечували правовий режим.

Про захист та оборону населених пунктів розповідає охоче: «Це наше головне завдання – знищити ворога, щоб діти зростали у квітучій, вільній Україні. Ми зробимо все можливе та неможливо, щоб прискорити нашу Перемогу».

«Наприкінці серпня армія загарбника відкрила артилерійський обстріл по блокпосту. На той час окрім військових там знаходились і цивільні. Ми швидко зорієнтувались та організували допомогу громадянам, щоб перейти до безпечного місця. Пораненим надали необхідну домедичну допомогу. Зробивши відповідні розрахунки та оцінивши обстановку, було визначено координати розміщення ворожої техніки та звідки відбувався ворожий обстріл. Я надав координати ворога та інформацію щодо розміщення техніки окупантів. Завдяки наданій інформації було знешкоджено артилерійський розрахунок противника», – згадує Владислав.

Під час потужного протистояння з армією загарбника гвардієць отримав поранення. Після проходження лікування та реабілітації, вже в грудні, Владислав повернувся на позиції в Донецькій області.

Гвардієць згадує, що на початку січня його підрозділ боронив місто Соледар. Тоді відбувся найпекельніший бій. Ворог гатив по місту з мінометів, намагався витиснути бійців та взяти місто під свій контроль, але вчасно прийняте рішення допомогло не тільки зберегти життя особового складу, а й знищити ворога.

«Під моїм чітким командуванням було відправлено три групи на зачистку, вони працювали чітко та залагоджено, як годинниковий механізм. Першій групі під керівництвом гвардійця на псевдо Німець вдалося просунутися у глиб міста та знищити понад 40 окупантів. Командир другої групи з позивним Санта зі своїм підрозділом зайняли позиції та вичікували диверсійно-розвідувальну групу. Ворог не був готовий нас зустрічати, але ми чекали довго і були максимально підготовлені. ДРГ противника налічувала більше ніж 30 окупантів, все сталося максимально швидко. Нашій групі вдалося не тільки втримати позицію, а й знищити ворога, не втративши жодного побратима», – про вдалу операцію розповідає Локі.

Після зачистки ДРГ противника, Санта надав допомогу пораненим побратимам зі Збройних сил України, а також здійснював евакуацію важко поранених із Соледару. Після чого разом з іншими військовими організував оборону позицій.

На бойових позиціях Владислав не тільки організовує оборону та захист населених пунктів, а й безпосередньо пліч-о-пліч з побратимами нищить ворога.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та Українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, особисту мужність і героїзм гвардійця Владислава нагороджено орденом «За мужність» III ступеня.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту