Військові бригади “Червона Калина” з позивними Стяжек та Риба воюють проти російських окупантів із перших днів повномасштабного вторгнення. Розповідають, що зранку 24 лютого 2022 року повірити у нову реальність було важко аж до перших вибухів ракет.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/4-1.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/3-1.jpg)
Перші бойові завдання бійці бригади виконували на Київщині. Там бригада “Червона Калина” вела бої проти російських окупантів, які намагались просуватись на трасі Київ-Чоп. Було знищено декілька колон ворожої техніки, населенні пункти зачищені від піхоти.
Після Київщини бійці бригади брали участь в боях поблизу населеного пункту Спірне на Донеччині та звільнили Білогорівку в Луганській області.
“Наша бригада звільнила Білогорівку, знищивши ворожі підрозділи. Ми зайшли в село та зайняли оборону. Воно досі перебуває під контролем українських сил. Ми відбивали велику кількість ворожих штурмів”, – розповідає військовий із позивним Риба.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/1-1.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/2-1.jpg)
Наразі бійці “Червоної Калини” ведуть бої проти російських окупантів на Південному напрямку. Підкреслюють, що тут ворог діє більш підготовлено та застосовує велику кількість дронів і техніки.
“Тут воює не та армія, яка протистояла нам у Донецькій області. Тоді вони просто йшли на наші позиції “табунами”, як зомбі. На Південному напрямку вони обдумують кожен крок, у них дуже багато артилерії і дронів. На Донецькому та Луганському напрямку такого не було. Особовий склад більш підготовлений”, – розповів Стяжек.