Від військових психологів дітям: як реагувати на стрес в несприятливих умовах війни - НГУ

Психіка дитини під час воєнних подій перебуває під особливою загрозою. Ненавчена правильно реагувати в таких умовах дитина може сформувати в собі різні негативні психоемоційні стани, що загрожуватимуть її нормальному розвитку в майбутньому. Тому ми повинні навчити наших дітей вмінню боротися зі стресом, ефективно з нього виходити, розуміти та приймати свої почуття.

Психологи військової частини 3044 Національної гвардії України вчили дітей підшефного комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» відображати власні емоції, зберігати спокій в екстремальних ситуаціях та допомагати одне одному пережити важкі події. Таким чином психологічна служба крім поточних завдань знаходить можливість розважити й підтримати дітей у часи найбільшої потреби.

Для цього психологи провели з дітьми інтегровані ігри. З їх допомогою можна відволіктися від травмуючих подій та подолати страх. Розважальні вправи допомогли малечі позбавитися напруженості та налаштували на позитивне сприйняття світу. Рухлива гра «Австралійський дощ», заняття арт-терапії «Карта емоцій» і «Долонька», різноманітні руханки й пальчикова гра «Черепаха» дали можливість дітям вирватись із негативу війни та повернути їм часточку веселого і безтурботного мирного дитинства.

«Робота з дітьми відрізняється від нашої звичної діяльності, вона вимагає більш тонкого і обережного підходу. Нам дуже допомогли в роботі штатні психолог і вихователі закладу. Їх майстерність і любов до дітей неможливо переоцінити. Під час занять ми й самі наче поринули в дитинство та отримали незабутні враження від дитячих посмішок», – зазначила психолог військової частини 3044 Крістіна Онищук.  

Наостанок спеціалісти психологічної служби подарували дітям масажні м’ячики та показали вправи, що й надалі будуть допомагати опановувати страхи та долати наслідки трагічних подій. Також військовослужбовці здійснили своєрідний обмін: маленькі прапори України на велику дитячу радість і надію на близьку перемогу.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту