Від школи розвідки до інструктора з тактичної підготовки: гвардієць з позивним Ангел - НГУ

«По-чесному» – саме з такою фразою йде по життю наш герой з позивним Ангел. Завжди товариський, щирий та справжній. Сашко завжди прийде на допомогу тому, хто її потребує. 

Ще в далекому 1995 році Олександр пішов на строкову службу. За особистим бажанням та з любов’ю до військової справи потрапив до школи розвідки, де все і почалося. Щоденні тренування, заняття спортом та отримання основної бази знань дали великі можливості у майбутньому. 

2014 рік став для нього переломним моментом:

Я одразу пішов до військкомату, хотів потрапити до будь-якого підрозділу у якості розвідника. Буквально через декілька діб потрапляю до бригадної розвідки. Показавши свої професіональні вміння та навички, командування бригади вирішує мені присвоїти головного сержанта та запропонували очолити групу головного дозору», – розповідає Ангел.

Гвардієць навчався по канадсько-британській системі «Orbital». Пройшовши програму вивчав навички ведення бою у місті, за що був нагороджений дипломом з відзнакою. Після підписання першого контракту одразу почався його перший бойовий досвід. Стояв на обороні та відсічі противника на таких напрямках: Старий Айдар, Мар’янка, пройшов бої в двох промзонах Авдіївки.

Після закінчення контракту в бригаді Олександр вирішив змінити екіпірування розвідника на форму НГУ і впроваджувати свій набутий досвід. Вже у 2020 році долучився до лав Національної гвардії України, щоб навчати молодих воїнів та передати їм свої навички, здобуті на полі бою.

27 років військового досвіду, більше десятка ротацій та 8 років війни викували з Олександра професіонала військової справи. Зараз Ангел разом з військовослужбовцями НГУ на бойовій позиції та все одно продовжує їх навчати. За вищевказаною системою «Orbital» Олександр навчає гвардійців навичкам та правилам ведення бою у місті. Щоденні тренування на кшталт штурм будівлі, зачистка від можливого противника, звільнення заручників.

Я завжди намагаюся чітко та вірно доводити інформацію до бійців. Адже правильне відпрацювання зараз – врятоване своє життя або життя побратима на полі бою. Слід розуміти, а головне чути мої поради, кожен маневр виконувати на всі сто відсотків. На даному етапі проведення занять я задоволений успіхами бійців», – прокоментував частину занять Ангел.

Побратими Сашка, які повертаються з ротації, дякують йому за бойовий вишкіл та постійні тренування, які зберегли життя багатьом гвардійцям.

Я задоволений Сашком та його працею. Під час занять я спостерігаю за бійцями, які у кожен рух вкладають всі свої сили, як напроти Сашко – всю свою душу в улюблену справу, у справу всього життя. Сподіваюся й надалі Ангел буде навчати особовий склад і підіймати бойовий дух гвардійців», – говорить командир відділення інструкторів.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту