Валерій Колянда: «Я постійно дбаю про те, щоб моя робота була корисна і в підготовці військових, і в виконанні бойових завдань» - НГУ

Заступник начальника кафедри тактики командно-штабного факультету Академії, кавалер ордена Данила Галицького полковник Валерій Колянда у сьогоднішньому інтерв’ю розповів нам про бойові завдання під час повномасштабного вторгнення та про підготовку військових.

Валерій Колянда має бойовий досвід з першого дня початку антитерористичної операції у 2014 році та по теперішній час. Нині організовує навчання та сам викладає військовим на Слобожанському напрямку.

З 24 лютого полковник Валерій Колянда виконував завдання на околицях міста Харкова. Під його керівництвом була організована оборона визначеного району та створена система вогню, що забезпечила утримання важливого рубіжу та не дала змогу диверсійно-розвідувальним групам противника блокувати дорогу на Харків.

З березня полковник Валерій Колянда брав участь у підготовці штабів, плануванні та організації наступальних дій, що дозволило звільнити ряд населених пунктів Харківської області.

«У жовтні 2022 року ми організували позаштатний підрозділ інструкторів, щоб надавати допомогу підрозділам в підготовці особового складу. Ми відібрали фахівців з вогневою, тактичної, інженерно-саперної підготовки, тактичної медицини і надаємо допомогу військовослужбовцям в навчанні особового складу», – розповідає полковник.

Наразі наш герой викладає такі дисципліни, як підготовка штабів, тактична підготовка, тактика застосування розрахунків БпАК.

«Також ми створили школу підготовки пілотів і майстрів ударних безпілотних літальних комплексів мультироторного типу з системою FPV. Зараз цей підрозділ успішно функціонує і якщо вести мову про операторів, то ми вже підготували сотні пілотів, майстрів з експлуатації і обслуговування FPV-дронів. Всі мої інструктори беруть участь у виконанні бойових завдань. Я планую їх діяльність так, щоб вони раз на тиждень робили бойові виїзди на лінію зіткнення і виконували завдання. Ми повинні знати, що застосування БПЛА набирає обертів, ці знання актуальні на зараз, але ж все змінюється і щоб ефективно навчати особовий склад, треба знати розробки і тактику дій противника. Необхідно все це аналізувати і синтезувати, щоб впроваджувати в навчальний процес», – говорить полковник.

Щодо нагород, нещодавно Валерій Колянда був нагороджений орденом Данила Галицького.

«Хочу сказати, що якщо мене заохочують, то значить бачать результати і користь моєї роботи. Я постійно дбаю про те, щоб моя робота була корисна і в підготовці військових, і в виконанні бойових завдань, – каже військовий. – Головне для нас усіх зараз – триматися разом. Перемогти у війні – це далеко не швидкий процес, тому треба набратися терпіння. Після перемоги я зможу сказати, що я своє завдання виконав і з чистою душею повернутися до Академії на свою кафедру, щоб передавати курсантам набутий досвід». 

А ще Валерій впевнений, що все зруйноване буде відбудовано, а наші діти вже житимуть у вільній країні. Адже саме такі, як він, сьогодні виборюють право для України на її майбутнє.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту