Рівненські нацгвардійці взяли участь в обговоренні реадаптації ветеранів до цивільного життя - НГУ

У Рівному представники влади, громадськості, Сил оборони України, волонтери й ветерани обговорили нові можливості соціальної, психологічної, професійної та спортивної реінтеграції для ветеранів і членів їхніх сімей.

Учасники заходу проаналізували нові виклики і проблемні питання з якими зіштовхуються ветерани, які повертаються з фронту. Зокрема, своїм досвідом поділився військовослужбовець загону спеціальних операцій 3-го полку Сил Спеціальних Операцій ім. Святослава Хороброго Андрій Суржук.

«Коли я повернувся з фронту, то зрозумів, що мені потрібна психологічна реабілітація. Під час перебування в госпіталі, психолог приніс мені тести, проте не захотів вислухати мене. Лише згодом попрацювавши з психологом, я зміг вирішити свої проблемні питання. Наступним етапом стала професійна реінтеграція, у 2023 році подав заявку на грант для створення або розвитку власної справи і згодом відкрив власну кав’ярню», – поділився Андрій Суржук.

За словами діловода психологічної служби рівненського підрозділу нацгвардійки Яни, ветерани, які повертаються з фронту, зіштовхуються з труднощами соціальної та психологічної адаптації.

«Нині ветерани повертаються до цивільного життя, тому особливо важливо допомогти їм знайти себе в суспільстві. Ми намагаємося допомагати з психологічною реабілітацією і підтримкою. Крім того, наші ветерани продовжують проходити службу в підрозділах Нацгвардії», – коментує нацгвардійка Яна.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту