В Одесі відкрили пам’ятну дошку майору Нацгвардії Віталію Блажко - НГУ

В одному з ліцеїв Одеси відкрили пам’ятні дошки про загиблих воїнів-випускників, серед яких Герой-нацгвардієць. В урочистому увічненні пам’яті взяли участь батьки, рідні та близькі загиблих військовослужбовців, учні та вчителі ліцею, де вони навчалися, побратими, з якими розділяли всі складнощі служби, делегація Veterans HUB ODESA, офіцери одеських підрозділів ЗСУ та командування Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України.

В приміщенні ліцею встановлені пам’ятні дошки Героя України, нацгвардійця майора Віталія Блажко, а також дошки загиблих побратимів зі Збройних сил України солдата Лисих Віталія та молодшого сержанта Цуркана Юрія.

Майор Національної гвардії України Віталій Блажко до останнього подиху захищав українську землю. Воїн проходив військову службу у військовій частині 3057 Національної гвардії України на посаді командира снайперської групи спецпризначення ОЗСП «Азов». Під час служби проявив себе мужнім, умілим воїном. Навіть після ампутації обох стоп та встановлення протезів, майор Віталій Блажко не полишив військову службу, а продовжив безжально знищувати ворогів в боях.

Під час оборони міста Маріуполя майор Віталій Блажко особисто брав участь у знищенні 15-17 одиниць техніки, а кількість знищеної ним піхоти не можуть полічити навіть побратими, які весь час були поряд. Офіцер також брав участь в операції, під час якої були взяті полонені. Надавав медичну та іншу допомогу мирним мешканцям під ворожим стрілецьким та артилерійським вогнем. В боях з противником одна пара його протезів була знищена, а інша зламалась. Але нацгвардієць продовжував битися на зламаних протезах. Попри поранення, Віктор двічі відмовлявся від евакуації вертольотом з оточеного Маріуполя, вирішивши бути з побратимами до кінця.

8 травня 2022 року укриття на Азовсталі, де знаходилися снайпери «Азову», не витримало удару ворожої авіаційної бомби. Всі, хто знаходилися там разом з Віталієм, загинули.

Майор Віталій Блажко удостоєний звань повного кавалера ордена «За мужність», «Герой України» (посмертно), нагороджений орденом Богдана Хмельницького (посмертно).

Пам’ять про Героїв назавжди залишиться в серцях українців. Глибока шана воїну, подяка і честь за величезний внесок в перемогу над ворогом.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту