В межах широкомасштабної програми першої леді Олени Зеленської «Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» з військовослужбовцями Національної гвардії України була проведена програма «декомпресія». До цієї програми активно залучаються гвардійці, які прибули із зони активних бойових дій.
![Зображення JPEG 3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-3.jpeg)
![Зображення JPEG 4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-4-1024x732.jpeg)
![Зображення JPEG 5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-5.jpeg)
![Зображення JPEG 6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-6.jpeg)
![Зображення JPEG 7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-7.jpeg)
![Зображення JPEG 8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/zobrazhennya-jpeg-8.jpeg)
Попередній
Наступна
В супроводі психологів з військовослужбовцями були проведені індивідуальні консультації, групові тренінги та інші різноманітні заходи, спрямовані на покращення психо-емоційного стану. Після довгого перебування в стресових станах подібна реабілітація дозволяє швидко відновитись та відновити боєздатність як індивідуально гвардійців, так і військові колективи.
В рамках декомпресії військовослужбовці мали змогу, окрім арт-терапії та інших психологічних заходів, відвідати контактний зоопарк. Як запевняють учасники програми реабілітації «тварини, на відміну від багатьох людей, можуть слухати, не засуджуючи і розуміють».
Таким чином, Національна гвардія України постійно піклується про медичне та ментальне здоров’я військовослужбовців, як на полі бою, так і в пунктах постійної дислокації.