В Києві вшанували пам’ять Героя України спецпризначенця Нацгвардії Віктора Головка (ВІДЕО) - НГУ

17 лютого в Національному музеї історії України у Другій світовій війні під час виставки «Україна – розп’яття» відбувся захід, присвячений Герою України командиру бойової групи загону спеціального призначення Північного об’єднання Нацгвардії старшому лейтенанту Віктору Головку.

Родина, друзі та побратими зустрілись разом, щоб вшанувати пам’ять Віктора, згадати його бойовий шлях і поділитися особистими історіями про товариша. За словами побратимів, не дивлячись на складнощі військової служби він завжди залишався доброзичливою, щирою та відкритою людиною.

«Майже кожного дня я згадую про Віктора. Він був справжнім другом, як в побуті, так і на роботі. Він як старший брат був готовий допомогти будь-кому в складний час. Він був найкращим та назавжди залишиться в наших серцях», – поділився спогадами побратим Вольт.

Як згадує близький друг загиблого Роман, він неодноразово відчував підтримку з боку Віктора та вважає, що вчинки таких людей варто пам’ятати, а також важливо розповідати нащадкам, якою ціною виборюється воля, досягається незалежність та завдяки кому є можливість жити під мирним небом.

«Своїм вчинком він вберіг решту нашої групи, десяток життів побратимів. За це ми будемо вдячні йому до кінця своїх днів», – додає Роман.

З 2014 року Національний музей історії України у Другій світовій війні збирає не тільки речові докази присутності російської армії на території України, але й формує колекції, присвячені українським захисникам.

«Оскільки музей спеціалізувався на воєнних подіях, ми прийняли рішення не залишатися осторонь і збирати ці матеріали. З 24 лютого, дня початку повномасштабного вторгнення рашистів, з’являються все нові матеріали. На жаль, внаслідок цієї сумної події, знову поповнюються фонди нашого музею, і Віктор Головко, який став Героєм України, також стане Героєм наших виставкових проєктів», – зазначив завідувач відділу просвітницьких проєктів музею Олександр Очеретяний.

Перейти до вмісту