«Увага міни!». Інженер про хитрощі окупантів, маскування мін і правила безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами (ВІДЕО) - НГУ

4-го квітня у світі відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Цей день – це нагадування про серйозну небезпеку, пов’язану вибухівкою і мінними полями. Росіяни буквально засіяли українську землю вибухонебезпечними предметами й усім українцям необхідно знати як поводитися і берегтися, якщо побачать підозрілий предмет.

Олександр – інженер волинського підрозділу Національної гвардії України. Чоловік родом з Луганщини. На початку повномасштабного вторгнення він добровольцем пішов у Нацгвардію та зголосився професійно займатися саперною справою. В минулому гвардієць був аграрієм. Він розуміє, яку загрозу становлять вибухонебезпечні предмети сьогодні й яку небезпеку вони нестимуть у майбутньому.

«Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт. Міни, вибухонебезпечні предмети залишаються загрозою для мирного населення навіть після завершення бойових дій», – говорить Олександр.

Деокуповані території України, на жаль, залишаються  небезпечними, як для цивільного населяння, так і для військових через залишки протитанкових та протипіхотних мін, мін-пасток чи розтяжок. Велику загрозу несуть касетні боєприпаси, покинута техніка та інші заміновані побутові речі, наприклад, дитячі іграшки. Ці хитрі й підлі пастки, котрі залишають окупанти, потребують розуміння й системного підходу до розмінування. Сапери Національної гвардії регулярно залучаються до розмінування прифронтових і деокупованих територій, використовуючи спеціальне обладнання. 

Більше про правила безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами дивіться у сюжеті:

Перейти до вмісту