Урок домедичної підготовки для школярів - НГУ

Сучасний стан домедичної підготовки у школах України свідчить про необхідність розширення програми навчання, при цьому приділяючи більшу частину практичним заняттям.

Інтеграція військових інструкторів у шкільну програму з домедичної підготовки може суттєво підвищити рівень готовності молоді до дій у надзвичайних ситуаціях.

З метою підвищення рівня обізнаності з домедичної підготовки бойовий медик 27 Печерської бригади Національної гвардії України Олександр Корнійчук на псевдо Байкер провів заняття з домедичної допомоги для школярів Вишгородського ліцею «Сузір’я».

Під час занять військовий інструктор моделював різні ситуації з метою кращої підготовки школярів до можливих надзвичайних ситуацій. Крім того, пояснював теоретичні основи домедичної допомоги з демонстрацією відеоматеріалів та прикладів з реального життя.

Заняття під його керівництвом включало значну частину практичних вправ, таких як накладання турнікетів, зупинка кровотеч та інші техніки, які можуть бути вирішальними в екстрених ситуаціях. Відпрацювання навичок надання домедичної допомоги здійснювалось на манекенах та в парах між собою під наглядом інструктора.

Головна мета заняття – це навчити дітей правильної поведінки в умовах стресу, що є важливою складовою ефективного надання домедичної допомоги.

«Окрім медичних навичок, такі заняття можуть сприяти вихованню патріотизму та поваги до військових, що важливо в сучасних умовах», – зазначила начальник групи відділу цивільно-військового співробітництва підполковник Алла Клачко. 

Знання про домедичну допомогу сприяють розвитку відповідальності та самостійності у дітей. Крім того,  навички першої допомоги корисні протягом усього життя. Вони можуть бути застосовані як в школі, так і вдома, на відпочинку чи в інших місцях. Знання про те, як діяти у разі надзвичайної ситуації, надають учням впевненості у своїх силах і здатності допомагати іншим.

Захід був проведений в рамках цивільно-військового співробітництва за сприяння офіцерів відділу цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ.

Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ

Перейти до вмісту