«Український цвіт». Українці відзначають 105-ту річницю Бою під Крутами (ВІДЕО) - НГУ

Історія боротьби українського народу рясніє героїчними і трагічними чинами своїх героїв. Бій під Крутами посідає знакове місце серед цих подвигів.

105 років тому молода українська держава не змогла зорганізувати власного дієздатного війська. На її захист встали молоді курсанти, котрі до останнього стримували навалу російських загарбників і полягли за волю Батьківщини.

Герої Крут загинули, але їхня жертва стала прикладом для нас сьогодні. Ми дуже добре вивчили: народ, котрий не розбудовує та не підтримує своє військо й не готовий захищатися — такий народ втрачає волю і майбутнє.

Пройшло століття, а той самий ворог знову підло наступає і намагається нас знищити. Та цього разу ми засвоїли урок і не дозволимо плюндрувати нашу землю і вбивати нашу молодь. Максим Рильський у своєму вірші-реквієм «Пам’яті тридцяти» писав:

На Аскольдовій Могилі

Український цвіт —

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

Ми ще йдемо. Ми в дорозі й цей шлях справді кривавий. Подвиг Героїв Крут вказав нам напрям, надихнув і навчив триматися правильного курсу як би важко не було. Тож ми йдемо у світ, йдемо до перемоги.

Перейти до вмісту