Честь і трагедія України: захисники-нацгвардійці запалили свічки скорботи в пам’ять Героїв Крут по всій Україні - НГУ

Як 100 років тому, так і сьогодні, оборона одної невеликої ділянки фронту може мати історичне значення. І в нинішній війні з тим самим ворогом українці показали, що гідні своїх мужніх предків, а відвага і зараз допомагає нашим воїнам вистояти в надскладних умовах. Оборона Бахмута і багатьох інших населених пунктів – тому підтвердження.

Із нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут по всій Україні відбулись пам’ятні заходи у символічних місцях кожного міста. Присутні вшанували пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності і державності та пом’янули хвилиною мовчання.

За упокій душ полеглих капелани військових частин провели панахиду у храм, які є на території військових частин.

«Битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України. І ми, нащадки, зобов’язані зберегти той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, яку мали вони: студенти, юнкери, гімназисти. Молоді хлопці, у котрих попереду було ціле життя, але вони без жалю поклали його на вівтар служіння Україні. Війна за нашу свободу почалася ще тоді і продовжується через 105 років сьогодні. Ми боремся та завжди пам’ятаємо їх подвиг», – зауважив капелан Діонісій.

Нагадаємо, 105 років тому, 29 січня, українські студенти стримали наступ ворога на Київ. Бій українських юних захисників проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином, добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Усього під Крутами було вбито близько сотні юнаків. Це були воїни Студентської сотні Січових стрільців, кадети першої Української школи ім. Б. Хмельницького, студенти та гімназисти вишів та гімназій.

Їхній подвиг став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини.

 

 

Перейти до вмісту