У Національній гвардії України обговорили, як покращити психологічну підтримку ветеранів війни законодавчо і на практиці - НГУ

Представники Громадської організації «Центр правового та соціального захисту громадян України» й ветеранської асоціації Національної гвардії України організували круглий стіл на тему «Актуальні питання подолання посттравматичних стресових розладів внаслідок російсько-української війни».

У заході взяли участь голова підкомітету з питань прав людини ВР України; представники центральних виконавчих органів влади; науковці, лікарі-психологи, лікарі-психіатри, представники військових та правоохоронних структур, ветерани російсько-української війни та представники громадських і ветеранських організацій.

«Перш за все хочу подякувати організаторам зустрічі за запрошення і наголосити, що психічне здоров’я, особливо військовослужбовців, є дуже важливою темою, яка активно піднімається. Військовослужбовці, особливо ті, що зараз на передовій, зіштовхуються з такими викликами, з якими не зіштовхується ніхто у мирному житті. Тому дуже важливо сформувати оцінку станів і кваліфіковану допомогу для військовослужбовців, які повертаються до мирного життя», – наголосив голова підкомітету з питань прав людини Верховної Ради України.

Основною метою зустрічі стала актуалізація проблеми подолання ПТСР, отриманих через наслідки російсько-української війни; визначення шляхів вдосконалення наявної системи й організації лікування, реабілітації та соціальної адаптації постраждалих, а також – узагальнення досвіду медичних структур та психологічної служби НГУ щодо подолання наслідків ПТСР у військовослужбовців, які цього потребують.

Під час заходу було обговорено місце і роль громадських, волонтерських та релігійних організацій у процесі лікування, реабілітації та соціальної адаптації постраждалих від ПТСР, а також проблеми інформування населення стосовно характеру протікання враження від ПТСР, проявів та особливостей поведінки постраждалих з метою залучення більш широких груп соціального середовища до процесів соціальної адаптації та повернення військовослужбовців до повноцінного життя.

Забезпечення медичної та психологічної реабілітації воїнів, допомога родинам загиблих та тих, які повернулися з полону, – визначені як одні з пріоритетних напрямків діяльності Національної гвардії України.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту