У Львові відбулась I Міжнародна конференція з перспективи колективної безпеки України - НГУ

У Львові відбулась I Міжнародна конференція «Ми – вони: перспектива колективної безпеки України» за участі представників Національної академії педагогічних наук України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського та Національної гвардії України.

До участі у конференції були запрошені державні та громадські діячі, спеціалісти та фахівці: сектору безпеки і оборони України, спеціальної, інклюзивної, професійної та загальної освіти, охорони здоров’я, закладів реабілітації та соціального захисту населення, науково-педагогічні працівники, представники державних установ та громадських організацій, представники українських емігрантів. Загалом у заході взяло участь понад 70 учасників.

«Сьогоднішня конференція присвячена надзвичайно актуальній проблемі – проблемі безпеки людини в контексті й сучасного цивілізаційного розвитку, і, безумовно, в контексті російської війни проти України. Сучасні зміни в цивілізаційних відносинах, в сутності самої цивілізації, з одного боку, мають надзвичайно важливе і прогресивне значення для розвитку цивілізації й кожної людини зокрема, але можуть нести й певні загрози для безпеки людини, якщо вона не підготовлена до цих змін. Візьмемо глобалізацію, яка є абсолютно об’єктивним процесом у сучасному світі. Вона передбачає, зокрема, значно більш тісні контакти людей між собою, контакти людини й держави тощо» – звернувся до присутніх президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.

Начальник відділу психологічного забезпечення департаменту Головного управління Нацгвардії України полковник, кандидат психологічних наук, доцент Олена Іванова під час конференції ознайомила учасників з механізмами психологічного забезпечення військового формування та фундаментальними підходами до впровадження нових стандартів, які були розроблені опираючись на особистий досвід підготовки до виконання службово-бойових завдань підрозділами Національної гвардії України. Було також висвітлено питання девіацій воєнного часу та можливі шляхи їх вирішення що викликали неабиякий інтерес учасників конференції та стало приводом для багатьох дискусій. За результатами яких співголова Наглядової Ради Українського центру психологічної безпеки, генерал-лейтенант СБУ Василь Крутов запросив полковника Олену Іванову до співпраці з Міжнародним консорціумом центрів реабілітації в Україні та країні партнерів.

Під час заходу обговорили чимало й інших питань, серед яких: психічне здоров’я нації як базовий фактор безпекової резильєнтності України, колективна психотравма війни України як глобальна проблема збереження психічного здоров’я нації, психологічна підтримка військових, які повернулись із зони бойових дій, підтримка їх родин, освіта закордоном, система підготовки конкурентоздатних вітчизняних фахівців спеціальної освіти та психотерапії.

Зі слів очільниці напрямку психологічної служби НГУ полковника Олени Іванової отриманий досвід має стати непереборною рушійною силою для генерації креативних ідей молодих офіцерів-психологів для подальшого впровадження у службово-бойову діяльність.

Перейти до вмісту