У Києві родині загиблого нацгвардійця Марка Кацідана вручили державну нагороду - НГУ

Рідним загиблого нацгвардійця Марка Кацідана передали орден «За мужність» ІІІ ступеня. Високу державну нагороду за особисту мужність і самовіддане служіння Батьківщині, захист її суверенітету та територіальної цілісності, присвоєну Указом Президента України, вручив заступник начальника Північного Київського територіального управління по роботі з особовим складом полковник Руслан Козенков.

«Марк віддав своє життя за своїх близьких, за те, щоб усі ми мали змогу жити нормальним життям. Навряд чи щось зможе повноцінно замінити вашу втрату. Ця нагорода – пам’ять для вашої родини на все життя та історія для майбутніх поколінь», – сказав полковник Руслан Козенков під час вручення нагороди.

Військовослужбовці поспілкувалися з родиною загиблого захисника України та запевнили, що Національна гвардія – це одна велика родина, яка піклується про сім’ї загиблих Героїв та попросили звертатися до нацгвардійців у разі виникнення проблемних питань.

У церемонії вручення відзнаки взяли участь дружина, маленький син, батьки, брати та сестри Марка. Присутні вшанували пам’ять полеглого захисника України хвилиною мовчання, а також провели молебень за полеглим Героєм разом з капеланом 27 Печерської бригади.

«Для мене дуже важливо, що мого чоловіка нагородили орденом «За мужність», бо це означає, що він не дарма загинув. Марк дуже любив Україну, був справжнім патріотом», – розповіла дружина Софія Кацідан.

За фахом Марк Кацідан був художником. У 2018 році він закінчив Фаховий коледж «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Там він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, разом вони навчались в одній групі, зустрічались кілька років, а згодом одружились. За словами матері, Марк з дитинства цікавився історією України, вивчав історію родини, а в підлітковому віці навіть передбачив повномасштабну війну з росією.

«Мій чоловік був надзвичайно гарним сім’янином, надзвичайно гарним батьком, нам дуже його не вистачає. Він завжди був дуже спокійним та підтримував у будь-якій стресовій ситуації», – ділиться Софія Кацідан.

Як розповідають рідні, хоча гвардієць не працював за спеціальністю, він активно займався творчістю. Вже після того, як він приєднався до лав Нацгвардії, Марк продовжував творити у вільний від служби час:

«Він розмальовував побратимам шоломи, усі вони не раз казали мені про його талант та дякували за його малюнки», – додає дружина.

Старший солдат Марк Кацідан проходив службу в 14 бригаді оперативного призначення «Червона Калина». Загинув 29 квітня 2023 року під час відбиття штурмових дій ворога біля н. п. Спірне Донецької області.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту