Рідним загиблого нацгвардійця Марка Кацідана передали орден «За мужність» ІІІ ступеня. Високу державну нагороду за особисту мужність і самовіддане служіння Батьківщині, захист її суверенітету та територіальної цілісності, присвоєну Указом Президента України, вручив заступник начальника Північного Київського територіального управління по роботі з особовим складом полковник Руслан Козенков.
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-50.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-39.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/4-33.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-30.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/6-22.jpg)
![8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/8-15.jpg)
«Марк віддав своє життя за своїх близьких, за те, щоб усі ми мали змогу жити нормальним життям. Навряд чи щось зможе повноцінно замінити вашу втрату. Ця нагорода – пам’ять для вашої родини на все життя та історія для майбутніх поколінь», – сказав полковник Руслан Козенков під час вручення нагороди.
Військовослужбовці поспілкувалися з родиною загиблого захисника України та запевнили, що Національна гвардія – це одна велика родина, яка піклується про сім’ї загиблих Героїв та попросили звертатися до нацгвардійців у разі виникнення проблемних питань.
У церемонії вручення відзнаки взяли участь дружина, маленький син, батьки, брати та сестри Марка. Присутні вшанували пам’ять полеглого захисника України хвилиною мовчання, а також провели молебень за полеглим Героєм разом з капеланом 27 Печерської бригади.
«Для мене дуже важливо, що мого чоловіка нагородили орденом «За мужність», бо це означає, що він не дарма загинув. Марк дуже любив Україну, був справжнім патріотом», – розповіла дружина Софія Кацідан.
За фахом Марк Кацідан був художником. У 2018 році він закінчив Фаховий коледж «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Там він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, разом вони навчались в одній групі, зустрічались кілька років, а згодом одружились. За словами матері, Марк з дитинства цікавився історією України, вивчав історію родини, а в підлітковому віці навіть передбачив повномасштабну війну з росією.
«Мій чоловік був надзвичайно гарним сім’янином, надзвичайно гарним батьком, нам дуже його не вистачає. Він завжди був дуже спокійним та підтримував у будь-якій стресовій ситуації», – ділиться Софія Кацідан.
Як розповідають рідні, хоча гвардієць не працював за спеціальністю, він активно займався творчістю. Вже після того, як він приєднався до лав Нацгвардії, Марк продовжував творити у вільний від служби час:
«Він розмальовував побратимам шоломи, усі вони не раз казали мені про його талант та дякували за його малюнки», – додає дружина.
Старший солдат Марк Кацідан проходив службу в 14 бригаді оперативного призначення «Червона Калина». Загинув 29 квітня 2023 року під час відбиття штурмових дій ворога біля н. п. Спірне Донецької області.
Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ