У Києві пройшов Конгрес ветеранських і бізнес-об’єднань - НГУ

Конгрес був присвячений узгодженню Спільного голосу (one voice) українських ветеранських спільнот та бізнесу, як результат ефективної взаємодії та консолідації прогресивних сил у суспільстві.

Учасники обговорювали актуальні питання і проблеми реінтеграції ветеранів у суспільство, залученість представників українського бізнесу у справі допомоги ветеранам, а також розвиток держави у нових реаліях та у повоєнний час.

«Ціль Конгресу – об’єднати зусилля ветеранської бізнес-спільноти, яка стає дуже впливовою, і бізнесу, на якому, зокрема, тримається справа перемоги, – пояснив один з організаторів заходу у минулому успішний бізнесмен, а нині військовослужбовець Національної гвардії України Сергій Позняк. – На нашу думку, у співпраці бізнесу та ветеранів є необхідні ресурси, можливості, знання і досвід, щоб підтримати військових, а також досягти високих результатів у післявоєнній відбудові України».

Захід розділили на кілька окремих блоків. Спершу виступали представники ветеранських об’єднань, а потім – бізнес-спільнот. Спікери-представники Сил безпеки та оборони України, державних структур та бізнесів по черзі розглядали різні важливі питання ветеранської політики, національної пам’яті, інклюзивності, ролі держави та бізнесу в усуненні будь-яких перешкод для українських ветеранів.

За словами виконуючого обов’язки Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, міністерство саме проходить перезавантаження, а тому починає працювати з усіма, хто дотичний і має бажання допомогти сформувати новітню ветеранську політику. В її основі є кілька важливих складових: усі можливі види реабілітації, переосвіта та перехід до працевлаштування, допомога від держави у ветеранському бізнес-проєкті, а також цифровізація.

«Ми розуміємо, що середній вік наших воїнів – це 35-40 років. Це не стільки про пільги, це про розвиток, – пояснив Олександр Порхун. – Ми, суспільство, маємо взяти на себе відповідальність ту саму, коли герої йшли на захист України, вони брали на себе відповідальність, а тепер, коли вони повертаються, ми повинні взяти відповідальність за них».

У своєму виступі Герой України, військовослужбовець Північного об’єднання Нацгвардії Дмитро Фінашин наголосив на єдності саме навколо перемоги та існуванні державності нашої країни. А також про те, що кожен має робити максимум на своєму місці заради спільної мети вже зараз, водночас думати про можливі перспективи для інтеграції ветеранів у суспільство після завершення війни. Однією з ключових думок, які висловив спікер, була тема інклюзивності.

«Якщо людина має ампутацію однієї кінцівки, то вона швидше зможе дати собі раду у побуті ніж та, у якої немає двох ніг. Аби працевлаштований ветеран дістався роботи треба буде заздалегідь створити таку можливість. Щоб він зміг не лише виїхати з власного під’їзду, але й заїхати на тротуар чи у транспорт. Зрозуміло, що це одне з багатьох важливих питань, які доведеться вирішити, але обладнання пандуса буде коштувати відносно недорого та суттєво допоможе», – звернувся до присутніх Дмитро Фінашин.

Результати обговорених питань і рішень у ході Конгресу, як спільний голос українського бізнесу та ветеранів, згодом будуть представлені політичній владі, громадянському суспільству і міжнародним партнерам.

«На сьогодні Україна – це нація ветеранів. Двостороння соціалізація у ветеранську спільноту і навпаки – це питання із зірочкою для держави й для бізнесу. У ветерана є свій шлях, шлях у своє життя, яким він жив раніше. Та, на жаль, на ньому є бар’єри, і ці перешкоди не тільки фізичні, а й соціальні. І щоб цей шлях був як мінімум доступним, прохідним треба рішення, які усунуть ці бар’єри», – підсумували зустріч організатори заходу.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту