У Карпатах відбувся спеціальний збір з висотної підготовки підрозділів Національної гвардії - НГУ

У Західному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України нещодавно відбувся спеціальний збір з висотної підготовки. У ньому взяли участь гвардійці одного з центрів підготовки підрозділів НГУ та гвардійці гірсько-патрульної роти.

Впродовж 7 днів військовослужбовці під керівництвом досвідчених офіцерів Головного управління Національної гвардії України вчилися переміщатися у гірській та гірсько-лісистій місцевості, в тому числі із застосуванням підйомно-спускових лиж. Нацгвардійці тренувалися експлуатувати верхолазне спорядження, рятувати та евакуйовувати потерпілих під час сходження лавини, організовувати навісні переправи. Особлива увага приділялася переміщенню в гірській місцевості із застосуванням верхолазного спорядження.

«Метою навчально-тренувальних зборів була підготовка особового складу до виконання завдань за призначенням у гірській та гірсько-лісистій місцевості зі застосуванням верхолазного спорядження. Щоденно учасники спеціального збору з висотної підготовки проходили контроль засвоєного матеріалу. Збори пройшли успішно, всі цілі та завдання виконали у повному обсязі», – розповів керівник спеціального збору, полковник Віктор Копачинський.

«Діяльність гірсько-патрульної роти опирається на досвід колег із Румунії на основі якого створений унікальний підрозділ. Військовослужбовці підрозділу не вперше беруть участь у подібних зборах та постійно вдосконалюють свої навички. Особовий склад гірсько-патрульної роти постійно залучається до охорони громадського порядку, а у разі виникнення надзвичайної ситуації у важкодоступних гірських районах швидко реагує, використовуючи здобуті знання з висотної підготовки та наявну спецтехніку», – розповідає заступник командира гірсько-патрульної роти Микола Підвальний.

Під час навчання учасники подолали маршрут по Чорногірському хребту, а також зійшли на Говерлу, що в зимовий період особливо складно. Нацгвардійці переконані, що суворе природне середовище дає можливість засвоїти уміння набагато швидше.

Перейти до вмісту