У Чернівцях та Ужгороді нацгвардійці провели тренінги для школярів та студентів (ВІДЕО) - НГУ

Заняття з домедичної допомоги на полі бою провели гвардійці закарпатського підрозділу для студентів військової кафедри Ужгородського Національного університету.

Досвідчені інструктори НГУ показали майбутнім офіцерам, як правильно накладати турнікети та бандажі, тампонувати рани. Гвардійці презентували спорядження військових медиків та продемонстрували порядок надання допомоги та евакуацію пораненого з поля бою.

«Сьогодні ми показали студентам ті прийоми, які використовуються зараз військовослужбовцями Сил оборони України. Такі дії з надання домедичної допомоги входять у протоколи країн НАТО і вдало використовуються зараз на фронті нашими побратимами. Під час занять ми не говоримо про професійну медичну допомогу. Головна задача військовослужбовця – надати собі першу домедичну допомогу, щоб дочекатися евакуації з поля бою. Тоді поранений потрапить до рук професійних медиків. Саме для цього кожен військовослужбовець має зробити декілька елементарних речей пов’язаних з зупинкою кровотечі. В більшості випадків це допомагає зберегти життя після поранення», – розповідає інструктор Національної гвардії України на псевдо Рута.

У тренінгу взяли участь майбутні артилеристи, розвідники та військові психологи. Загалом понад півсотні студентів відвідали заняття з інструкторами Національної гвардії України.

У Чернівцях нацгвардійці провели «Урок мужності» для учнів 10-11 класів. На заході школярі дізналися правила безпеки при виявленні вибухонебезпечних пристроїв, будову зброї, познайомились із засобами зв’язку та спробували керувати безпілотниками. Були проведені показові заняття з тактичної медицини та заняття з кінологами. Ознайомились із автомобільною технікою.

«Нам приємно спілкуватися з молодим поколінням українців. Вони допитливі, розуміють ті складні часи, які переживає наша країна зараз. Школярі знають, що обов’язок військових – захищати Батьківщину, а для цього треба добре навчатися і готуватися. Майбутнє України залежить від кожного з нас», – ділиться враженнями інструктор Олександр.

Військовослужбовці НГУ беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту