Тиждень війни: гвардійці виявили 317 цілей противника та виконали понад 200 вогневих завдань - НГУ

Сили і засоби Національної гвардії України продовжують виконання бойових завдань з відсічі збройної агресії у складі Сил оборони.

Про результати виконання бойових та правоохоронних завдань гвардійцями за минулий тиждень під час брифінгу розповів тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«Протягом минулого тижня основні зусилля гвардійських підрозділів у взаємодії з підрозділами інших складових сектору безпеки та оборони України зосереджувалися на проведенні ударно-пошукових, контрдиверсійних, профілактичних, стабілізаційних заходів на звільнених територіях та утриманні рубежів оборони на Куп’янському, Слов’янському, Сіверському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому напрямках», – сказав він.

За словами полковника Миколи Уршаловича, противник продовжував спроби захопити Бахмут. З цією метою окупанти вели активно штурмові дії. Але українські захисники, зокрема бійці 25-ї бригади імені князя Аскольда та 1-ї Президентської бригади імені гетьмана Петра Дорошенка відкинули ворога далеко за межі міста, значна частина живої сили і техніки були знищені.

Він також повідомив, що основні зусилля артилерії Нацгвардії зосереджувалися на вогневій підтримці підрозділів Сил оборони в ході бойових дій на Бахмутському напрямку, що в свою чергу сприяло заняттю нашими підрозділами більш вигідних позицій, та на вогневій підтримці військ, що обороняються на Запорізькому напрямку.

«Протягом минулого тижня артилерійськими підрозділами виконано понад 200 вогневих завдань з ураження живої сили вогневих засобів та техніки противника. Підтверджено знищення 1 танку, 3 одиниць автомобільної техніки, 6 бойових броньованих машин, 1 міномету та до 2 рот живої сили противника», – сказав полковник Микола Уршалович.

Водночас він зазначив, що силами та засобами підрозділів розвідки Нацгвардії виявлено 317 цілей противника з них, спостережними постами – 47, розрахунками безпілотних авіаційних комплексів – 84, засобами радіоелектронної розвідки – 186.

«Так, групою радіоелектронної розвідки було виявлено пункти управління та скупчення живої сили противника в районі Зайцево, Трипілля, Яковлівка . Координати цілей були передані до групи вогневого ураження однієї з бригад ЗСУ, які якісно відпрацювали по розвіданим цілям», – підкреслив полковник Микола Уршалович.

Він також зазначив, що не менш ефективно виконують бойові завдання із захисту Батьківщини підрозділи спеціального призначення.

«29 жовтня спецпризначенцями Національної гвардії в районі н.п Водяне Донецької області було Знищено 2 БМП-2 з десантом противника, а 31 жовтня під час наступальних дій противника в районі н.п Павлівка Донецької області професійними діями наших бійців, які виконували завдання в на пів оточенні, було знищено 3 танки Т-80 , 2 БТР-80 з десантом противника, тобто не менше 20 осіб.  Мужні дії наших воїнів не дали можливість противнику закріпитись на більш вигідних рубежах», – повідомив він.

Національна гвардія України спільно із Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони, незважаючи на перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії російської федерації.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту