«Бути мінометником, це коли…», — Андрій з позивним Семен - НГУ

Коли того запеклого ранку гвардієць «Семен» був на позиції, стояла задача: дати відсіч окупанту, аби на тій ділянці фронту зупинити наступ. Мінометний розрахунок «Семена» почав вести вогонь з площі обстрілу, чим дав зрозуміти росіянам: «сюди не сунутись». Не зволікаючи, не втрачаючи ані хвилини — почав зі своїм підрозділом вести вогонь. По закінченню активних бойових дій стало зрозуміло: наш мінометний розрахунок знищив взводно-опорний пункт російської армії, а це до 30 росіян, які прийшли захоплювати наші землі.

Побратими кажуть, якщо і шукати найбільш спраглого і сильного артилериста, це «Семен». Коли йшли складні бої за Харківщину саме «Семен» взяв на себе роль непохитної опори підрозділу: віддаючи команду «всім до бліндажу» він сам заряджав, наводив і відстрілювався з міномету, коли було “спекотно”.
 
«Бувало таке, що лягало близько, а відстрілюватись треба. Тоді мій мінометний розрахунок робить все можливе і неможливе: беремо міномет і гатимо звідки прилітає нам (а інколи просто під ноги ложиться), і ні, не страшно. Бо ми на своїй землі. Руки вже самі все роблять», — ділиться «Семен». Додає, що таких ситуацій було багато, згадувати все як страшний сон будемо після перемоги.
 
“Мінометники Дніпровскої бригади імені генерал-майора Олександра Радієвського — поєднання мужності і сили духу. Вони це роблять мужньо та професійно. Ворог буде розбитий”, — додають командира Андрія з позивним «Семен»

Національна гвардія України – професійна, активна, мобільна та ефективна в протидії внутрішнім і зовнішнім загрозам.

Перейти до вмісту