«Те, чому навчають інструктори може вартувати життя», – cаніструктор розповідає, як вчасна евакуація з поля бою врятувала побратимів (ВІДЕО) - НГУ

Санітарний інструктор Ельдар в Національній гвардії України служить більше п’яти років, але «бойове хрещення» отримав лише з початком повномасштабної агресії росії. З перших годин по прибуттю на позиції, підрозділ Ельдара піддався обстрілу,  і невдовзі саніструктору довелося виїжджати на евакуацію поранених. Серед трьох поранених один був у дуже важкому стані. Йому вже було надано домедичну допомогу, яка запобігла критичній втраті крові, але поява фахового саніструктора виявилася вчасною. Ельдар «дотягнув» раніше накладені турнікети, виявив та зупинив менші кровотечі, ввів потрібні медикаменти та швидко підготував пораненого до евакуації.

Як виявилося згодом, вчасні дії з надання допомоги та евакуації врятували життя пораненому нацгвардійцю. Лікарі констатували, що кілька втрачених хвилин забрали б життя воїна.

Перший бойовий досвід закріпив переконання Ельдара про те, що до всього потрібно готуватися заздалегідь.

«Те, чому навчають інструктори та командири на полігонах, не просто набір якихось правил. Все взято з реального досвіду. Тому варто навчатися там, де є ця можливість (особливо що стосується надання домедичної допомоги), бо це може вартувати життя», — закликає до належної підготовки своїх побратимів Ельдар.

Група інформації і комунікації ЗТУ НГУ

Перейти до вмісту