Ситуацію щодо стану оборони кордону та готовності надання відсічі можливої агресії зі сторони Білорусі вивчили у МВС - НГУ

Стан готовності до спротиву ворогові підрозділів системи МВС у складі Сил оборони на північних рубежах нашої держави, зокрема, на ділянці державного кордону із Республікою Білорусь, вивчили заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко та заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк.

«Комплекс заходів з підготовки до надання відсічі можливої агресії з боку нашого сусіда здійснюється на постійній основі, – відзначив Ігор Бондаренко. – У складі зведених сил оборони відбувається підсилення координації та нарощування спроможностей залучених підрозділів системи МВС. Міністром внутрішніх справ визначається та постійно здійснюється завдання щодо оперативного з’ясування у місцях дислокації потреб відповідних підрозділів системи МВС та негайного їх вирішення. Це і є основною метою наших робочих поїздок – вивчення ситуації на місці та з’ясування потреб».

Як зазначив заступник Міністра, ми вже маємо негативний досвід порушення добросусідських відносин та сприяння Білоруссю збройній агресіїросії, тому готуємося до найбільш негативного сценарію розвитку подій. Також він наголосив, що з часу попереднього візиту в розташування зведених сил оборони близько півтора місяці тому відбулося значне нарощення спроможностей, посилення координації та взаємодії ДПСУ, НГУ та НПУ у прикордонних з Білоруссю областях.

«Ми можемо впевнено говорити про те, що у рамках заходів з підготовки до оборони державного кордону відбувається постійне нарощування нашої спроможності для максимально ефективної протидії ворогуза експонентою. Порівняно з тим станом, який був півтора місяці тому, стан готовності і злагодженості усіх задіяних сил сектору безпеки і оборони, морально-психологічний дух бійців зростає, – відзначив він. – Ця тенденція тільки посилюється. Усвідомлюємо усі загрози, готуємося до їх нейтралізації».

У свою чергу заступник Голови Державної прикордонної служби України Сергій Сердюк наголосив, що наразі Держприкордонслужбою проводяться активні дії із побудови фортифікаційних споруд, структурні підрозділи посилюються вогневою компонентою, що значно зміцнює наші лінії оборони.

«Ми продовжуємо нарощувати свої можливості щодо відбиття ймовірного нападу ворога зі сторони білорусі. У комплексі із Збройними Силами, Національною поліцією, Національною гвардією проводимо заходи щодо взаємодії структурних підрозділів ДПСУ з метою ефективності дій у випадку загрози, – сказав він. – Прикордонники максимально докладають зусиль для того, щоб наша країна була захищена починаючи з кордону».

Перейти до вмісту