«Ми заставляємо ворога тремтіти». Гвардієць про професійні навички снайпера - НГУ

«Від професіоналізму снайпера залежить боєздатність його підрозділу, здоров’я та життя побратимів, – говорить воїн, – головна задача – підтримувати піхоту, прикривати, відсікати найбільш важливі ворожі цілі: це снайпери, кулеметники, командири. Снайпер постійно спостерігає за рухом ворога. Ця робота непідготовленому бійцю може видатися психологічно важкою, бо на прицілі завжди жива людина. Але ці думки треба прибирати, діяти «холодним» розумом, адже якщо не ти перший, то ворог тебе знищить».

Снайпер – унікальна військова спеціальність, яка потребує не тільки психологічної, а й фізичної витривалості. На собі снайпер носить близько 30 кілограмів професійного спорядження. При цьому, треба бути дуже маневреним, обережним і максимально витривалим.

Ускладнилось дихання від швидкого переміщення, не розрахував сили, все, ти не можеш виконати влучний постріл, – ділиться гвардієць, – тому фізична підготовка і здоровий спосіб життя – це ази для нас. Наприклад, паління є шкідливим не тільки для «дихалки», а ще і для безпеки: сигаретний вогник, дим, кинутий недопалок на позиції може видати ваше розташування ворогові. А ще професіонал, при виконанні завдання, точно знає напрямок вітру, температуру повітря і навіть атмосферний тиск. Про вміння маскуватись, досконале знання своєї зброї, її ТТХ та досвід застосування я навіть не говорю. Це все важливі складові ефективності снайпера у бою».

Професію снайпера неможливо опанувати у теплому класі бойової підготовки. Тому і вдень, і вночі, за будь-якої погоди і пори року гвардійські снайпери завжди на своїх позиціях – спочатку вдосконалюють навички на навчаннях, а потім успішно застосовують їх у бою.

Воїни гвардійці мужньо та професійно обороняють Україну. Ворог буде розбитий.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту