Свято Богоявлення нацгвардійці відзначили спільною молитвою і освяченням води - НГУ

Сьогодні усі віряни відзначають великі свята – Хрещення Господнє та Богоявлення Господнє. Саме цього дня закінчується цикл різдвяно-новорічних свят. На превеликий жаль, російські окупанти навіть у святі дні продовжують знищувати нашу землю.

Але наш народ не зламати й ми, не зважаючи ні на що, слідуємо традиціям наших пращурів. Як відомо з історії багатьох поколінь, хрещенська вода не псується та має властивості зцілювати людей від хвороб фізичних і душевних та захищати від впливу всього лихого, адже ще наші предки вірили що саме цього дня на землю сходить «благодать Божа».

Вода в ополонці на Водохреще вважається священною, здатною очищати душі й тіла, а також зціляти від будь-яких хвороб. За традицією рано-вранці всі йдуть до храму на святкове богослужіння, після якого відбувається велике освячення води біля церкви, на річках, водоймах, де підготовлена ополонка у вигляді хреста для занурення вірян для купання.

Так, гвардійці військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України разом з військовими капеланами відвідали храми, щоб звершити чин великого освячення води та провести богослужіння. 

Цього року гвардійці, як вся країна, відзначають свято в дуже важкий та суворий час. Особовий склад підрозділів Південного ОТО зустрів свято Богоявлення на бойових позиціях та місцях несення служби.

Також віддавна існує традиція: на свято Богоявлення священник з молитвою відвідує оселі своїх парафіян та благословляє їх агіасмою – освяченою в день Хрещення Господнього водою. Свята вода є великою християнською святинею та має особливі фізичні й духовні властивості, яка виганяє з оселі злі сили та закликає Ангела-охоронця.

По цій добрій традиції капелани окропили жилі приміщення, бойові позиції військовослужбовців, після чого привітали усіх з великим святом Богоявлення.

На бойових позиціях військовий капелан отець Валентин окропив «йорданською водою» захисників та привітав зі святом:

«Нехай Божа ласка, Боже милосердя, Божа любов завжди перебуває у вашому серці. Бажаю кожному з вас, щоб наступне Богоявлення, наступне свято Хрещення Господнього ви зустрічали у церкві з родиною, з рідними вам людьми. Слава Ісусу Христу! Христос хрещається в річці Йордан!»

Звісно, військові священники завітали й до поранених бійців та побажали їм скорішого одужання:

«Набирайтеся сил, щоб знов повернутися до захисту нашої Батьківщини. І хай Боже благословення захищає вас до нашої повної Перемоги!»

Для перемоги необхідна не лише зброя, а й сила духу. І попри всі випробування, які несе Україна, ми стаємо духовно сильнішими, бо в цей складний час єднаємось у прагненнях, діях, думках і молитвах.

Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України відзначили свято Богоявлення Господнього. Військові капелани провели урочисті літургії й покропили наших захисників посвяченою водою.

Це свято має особливе значення, адже воно символізує хрещення Ісуса Христа і початок його шляху як Спасителя.  

“Вітаю всіх зі святом Хрещення Господнього. Нехай в цей світлий, божественний день, змиються всі нещастя і негоди, а з чистою водою, прийде чисте, наповнене Божою благодаттю життя”, – привітав гвардійців військовий священник отець Роман.

Ми переконані, що освячена вода сьогодні очистить від страху та сумнівів і додасть кожному віри в себе і в перемогу!

Перейти до вмісту