Сумські гвардійці взяли участь у міжвідомчих командно-штабних навчаннях - НГУ

Підрозділи Нацгвардії із взаємодіючими структурами відпрацювали спільні дії щодо ліквідації наслідків негоди в складних погодних умовах зимового періоду. 

Навчання складалися з двох етапів. Перший етап – розгортання штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій, під час яких присутні відпрацювали ввідні та узгодили порядок дій та взаємодії між різними органами та службами.

Другий етап мав практичну складову. Сили та засоби, що брали участь у навчаннях, відпрацьовували дії з ліквідації наслідків негоди на кількох локаціях.

«За легендою навчань через погіршення погоди, значний сніг та сильний вітер на ділянці дороги державного значення утворився значний затор із великогабаритного транспорту, автобусів та легкових автомобілів. Люди та техніка опинилися в погодній пастці. Наше завдання було допомогти врятувати людей, забезпечити безпеку під час ліквідації її наслідків, а також за потреби деблокувати автомобільну техніку. Зокрема карету швидкої, яка рятуючи людей, сама опинилася в заметі», – розповідає гвардієць Сергій.

Передусім гвардійці, рятувальники, поліцейські та інші підрозділи мали діяти оперативно та професійно. На перший план виходила злагодженість дій усіх служб та відомств.

Загалом, з усіма поставленими в ході навчань завданнями їх учасники впоралися. Як зазначають учасники змагань, в сьогоднішніх складних погодних умовах зокрема і на Сумщині, відпрацювання таких навичок дійсно на часі.

Група інформації та комунікації військової частини 3051 НГУ

Перейти до вмісту