Студентки педагогічного коледжу на день стали військовими - НГУ

З довгими косами та у камуфляжі вони споряджають зброю. Це студентки вінницького педагогічного коледжу на уроці захисту України. Для них військовий вишкіл влаштували професійні інструктори Нацгвардії. Військові вчили, як правильно користуватися зброєю, евакуйовувати пораненого з умовного полю бою та надавати першу домедичну допомогу.

Валерії 15 років. Дівчина старанно виконує усі команди інструкторів. Зізнається, прагне за кілька років стати військовою, як і її батько.

«Ці навчання дуже корисні, особливо зараз у такий складний час.  Вони потрібні усім. Найцікавіше тут для мене  – це  як правильно евакуювати  пораненого та накладати турнікет. Я дуже хочу стати військовою. У мене тато воює в Бахмуті, взагалі у родині багато військових. Це круто,  я поважаю усіх людей у формі.  У  майбутньому мрію пов’язати життя з цієї професією. Тому ці навички мені знадобляться», – ділиться враженнями Валерія

У наш час школярі та студенти мають знати ази армійської справи, переконані військові та педагоги. Тому юним патріоткам детально на практиці показують    – як триває умовний бій.

«Основна задача була накласти турнікет не в спокійному стані, а після навантаження, коли у тебе м’язи тремтять, задишка, коли ти у стресовій ситуації та вмієш не розгубитися, надати допомогу. Також більш детально зупинились на вогневій підготовці – це споряджання магазину набоями, збирання та розбирання зброї. Після цього курсу, навчали дівчат тактичному пересуванню. Дівчата нас здивували  своїми вміннями», – розповів  інструктор Олег.

Перейти до вмісту