Офіцери з військ здобувають професійну військову освіту за системою країн-членів НАТО - НГУ

У Національній академії Національної гвардії України проходять курси підвищення кваліфікації. Підготовка здійснюється за освітніми програмами базового курсу тактичного рівня L-1А та фахового курсу тактичного рівня L-1В. Участь беруть 30 офіцерів з військових частин НГУ та Академії, які отримали звання «молодший лейтенант» та займають посади командира взводу.

«Головним завданням даних курсів є підготувати мотивованих та відповідальних офіцерів-лідерів з розвиненим прагненням навчатися та кар’єрно зростати, обізнаних у процедурах планування та прийняття військових рішень, власним баченням вирішення завдань, – зазначає начальник навчально-методичного центру Академії полковник Володимир Тробюк. – Взагалі курс L1 розрахований на 9 місяців. Але командуванням НГУ були визначені конкретні терміни, і ми зробили скорочений варіант на місяць, враховуючи, що ті, хто навчається вже мають певні знання та вміння».

Під час навчання основна увага приділяється вивченню вогневої, тактичної, інженерної підготовки, тактичної медицини, військового зв’язку, топографії, військової психології та радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а саме роботі командира взводу.

Одним із учасників курсів є командир комендантського взводу для забезпечення Центрального територіального управління молодший лейтенант Рустам Шахбанов. За свої 15 років служби у військах він пройшов шлях від командира відділення до виконуючого обов’язків головного сержанта частини. На посаді командира взводу з грудня місяця. Офіцер зазначає, що курси є максимально ефективними та необхідними в умовах сьогодення.

«Вважаю, що кожен офіцер повинен відповідати своїй посаді на професійному рівні. Ми відповідаємо за особовий склад. Тому, повинні бути різнобічно навчені, що стосується рівня  підготовки та безпосередньо роботи з особовим складом, – коментує учасник курсу. – Мені подобається як доноситься інформація, як підбираються теми, на чому акцентується увага. Видно, що викладачі знають свою справу та відповідально ставляться до нашої підготовки».

По завершенню курсів офіцери складатимуть комплексний екзамен та отримають сертифікат.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту