Столичні гвардійці провели навчальні тренінги для школярів з тактичної медицини та РХБЗ - НГУ

В рамках співпраці за напрямком цивільно-військового співробітництва нацгвардійці відвідали учнів однієї зі столичних шкіл та ознайомили зі засобами радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Нацгвардійці 27 Печерської бригади продемонстрували школярам різні методи захисту від шкідливих речовин та інструменти для проведення хімічної розвідки місцевості при виконанні військовослужбовцем відповідних завдань.

«Старе – не означає «не надійне», – запевняють гвардійці, тому представили на розглядання всі наявні типи екіпірування та інструментарію: від найстарішого, до новітнього.

«Якщо брати до уваги ймовірність застосування ворогом зброї масового ураження на такі міста як наша столиця, то вона набагато нижча ніж була пів року тому. Але вірогідність все ж таки залишається. Тому кожному із присутніх важливо знати основи захисту від радіаційної, а також хімічної чи біологічної загрози», – звернувся до школярів командир РХБЗ взводу лейтенант Микола Безуглий.

Також школярі з великим задоволенням після теорії прийнялись до практичної частини заняття. Кожен мав змогу екіпіруватись в загальновійськовий захисний комплект, одягнути будь-який протигаз та попрацювати з апаратами РХБ розвідки. І куди ж без наших чотирилапих друзів?

Пам’ятаємо, що собаки краще відчувають запахи, тому є незамінними помічниками у виявленні хімічної небезпеки. А також їх дуже люблять діти. Наші гвардійці докладають великих зусиль задля обізнаності та безпеки майбутніх поколінь.

Під час повітряної тривоги військові медики 25 бригади з охорони громадського порядку імені князя Аскольда провели заняття з тактичної медицини в укритті. Школярі дізнались, з чого складається базова аптечка, попрактикувались в накладанні турнікетів і бандажів та проведенні евакуації.

“На мою думку, тактична медицина має бути окремим обов’язковим курсом для старших класів в школах – каже Дмитро, офіцер  25 бригади імені князя Аскольда. Ворог не припиняє обстрілювати наші міста, а отже загроза поранення від російських ракет і їх уламків залишається високою по всій території країни. Сьогодні через тривогу заняття проходило в укритті. Підліткам потрібно знати, як зупинити різні види кровотеч, використовувати кровоспинні засоби й надавати першу домедичну допомогу. Це ті знання, які сьогодні, на жаль, можуть знадобитись кожному українцю”.

“Як і більшість моїх ровесників, я не знав, що робити з людиною в критичних ситуаціях. Під час тренінгу військові пояснили, що ми, як люди без медичної освіти, можемо зробити для постраждалого в перші хвилини після поранення”, – говорить Олександр, учень 10 класу.

Відділення інформації та комунікації Північного ТУ за матеріалами з військових частин

Перейти до вмісту