Сьогодні українці відзначають День українського добровольця - НГУ

Ця пам’ятна дата важлива для мільйонів українців, які долучилися до захисту держави, а особливо – для військовослужбовців Національної гвардії.

14 березня 2014 року перші бійці-добровольці Самооборони Майдану вирушили на тренувальну базу в Нових Петрівцях, щоб зі зброєю в руках захищати Україну від російської агресії. Так почалося формування першого добровольчого батальйону в складі Національної гвардії України, який у подальшому було названо на честь Героя України генерала Сергія Кульчицького.

В рамках відзначення Дня українського добровольця військовослужбовці Національної гвардії України долучилися до заходів вшанування пам’яті загиблих захисників України на Михайлівській площі столиці.

Панахида за загиблими героями відбулася за ініціативи Комітету сприяння соціальному захисту сімей військовослужбовців, які загинули під час АТО/ ООС. До участі в ній долучилися капелани військових частин Національної гвардії та Збройних Сил України, дислокованих у Києві. Молебень відслужив намісник Михайлівського золотоверхого собору архієпископ Вишгородський Агапіт.

Звертаючись до присутніх заступник командувача Національної гвардії генерал-лейтенант Микола Миколенко відзначив роль добровольців у захисті України та внесок добровольців у розбудову Національної гвардії як сучасного військового формування.

Волинські гвардійці вшанували всіх захисників нашої держави, взявши участь в урочистостях на головному Театральному майдані в Луцьку. Відбулося покладання квітів до фотостенда, присвяченого Героям Небесної Сотні та всім загиблим за Незалежність України, а також хвилина мовчання.

У приміщенні Хмельницької міської ради військовослужбовці підрозділу Нацгвардії отримали почесні відзнаки міського голови – орден «Воля та мужність».

«Низький уклін усім, хто долучався і продовжує гідну справу добровольчої допомоги та захисту рідної землі! – звернувся до бійців міський голова Олександр Симчишин. – Дякуємо вам, воїнам-добровольцям, за небайдужість, мужність і патріотизм, які виявляєте сьогодні — під час боротьби українців за свободу та незалежність нашої рідної країни від російської навали. У величезній мірі саме завдяки вам вдалося стримати та відкинути ворога від наших міст. І ви впевнено й самовіддано продовжуєте це робити, щодня ризикуючи власним життям. Ми, своєю чергою, продовжуватимемо робити усе від нас залежне, аби всіляко підтримувати й забезпечувати вас, наших захисників. Разом переможемо! Слава Україні! Героям Слава!»

У Вінниці представники влади, командування військової частини та представники добровольчих формувань поклали квіти до скульптурної композиції «Дерево Свободи». Загиблих воїнів присутні вшанували хвилиною мовчання.

Герої, які першими стали на захист держави, виграли дорогоцінний час для того, щоб Україна мобілізувала свої сили оборони. Вони показали приклад самовідданості й мужності, який і сьогодні є дороговказом для всіх, хто тримає зброю в руках.

Перейти до вмісту