Слобожанські нацгвардійці стали донорами крові - НГУ

32 гвардійці 5-ї Слобожанської бригади стали донорами у Харківському обласному центрі служби крові. Вони пожертвували понад 14 000 мілілітрів крові.

Від початку повномасштабного вторгнення обласний центр служби крові ні на день не зупиняв роботу у Харкові. 24 лютого усі приміщення та необхідне обладнання перебазували у бомбосховище, а лікарям та медичному персоналу перші 6 місяців довелося працювати без вихідних, а інколи й цілодобово.

Медичний заклад, попри усі складнощі фронтової зони, займається організацією донорства, заготівлею, тестуванням і переробкою донорської крові, виготовленням з неї якісних та безпечних компонентів і препаратів.

«Бути донором — це, по-перше, врятувати чиєсь життя. По-друге – це можливість пересвідчитися у тому, наскільки Ви — здорова людина. Усі донори проходять лабораторне та медичне обстеження, здають аналізи на ВІЧ/СПІД, гепатит B і С та визначають свою групу крові й резус належність. У Всесвітній день боротьби зі СНІДом ми вкотре хочемо нагадати про важливість вчасної діагностики захворювань та збереження здоров‘я. Цього дня усім даруємо червоні стрічки, як символ боротьби зі СНІДом», — зазначає заступник директора з медичної частини Олена Малигон. 

Нацгвардієць Дмитро за своє життя був донором крові шість разів, два з яких – вже під час війни.

«Я розумію важливість донорства і потребу, яка зараз є в місті. Перш за все, здаючи кров я думаю про поранених побратимів у шпиталі, допомагати яким надважливо у цей час», — ділиться нацгвардієць. Тим більше він знає, що бувають випадки, коли одна якісна донація, дає можливість вижити декільком пацієнтам.

Зауважимо, що нацгвардійці це вже вдруге стали донорами в період цьогорічної акції «16 днів проти насильства». У ці дні відзначаються дати, які символізують міжнародну підтримку руху проти будь-яких проявів насильства та порушень прав людини.

Перейти до вмісту