З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну та організації на в’їздах у Харків блокпостів бійці патрульного батальйону 5-ї Слобожанської бригади в режимі 24/7 боронять безпеку харків’ян, виявляють та зупиняють небезпечні вантажі — зброю, вибухівку, наркотики.

Слобожанські гвардійці здійснюють контроль за рухом осіб та транспортних засобів через блокпости, перевіряють багаж, транспортні засоби й вантажі на наявність заборонених та небезпечних предметів, запобігають проникненню у Харків диверсійно-розвідувальних та організованих злочинних груп. Гвардійці несуть службу разом з представниками Національної поліції України, Державної прикордонної служби та Військової служби правопорядку, виявляють осіб, які оголошені у розшук, та військовослужбовців, які самовільно залишили місця несення служби.

Протягом I півріччя 2024 року на блокпостах, що розташовані на в’їздах до Харкова, було виявлено та затримано:

  • за кримінальні правопорушення – 469 осіб;
  • за адміністративні правопорушення – 378 осіб;

У правопорушників вилучено:

  • наркотичних засобів – 3,254 кг;
  • набої 5,45 мм – 53 285 од.;
  • набої 5,56 мм – 6 273 од.;
  • набої 7,62 мм – 1962 од.;
  • набої 9 мм – 423 од.;
  • набої 12,7 мм – 214 од.;
  • граната ручні – 366 од.;
  • АК-74 – 19 од.;
  • ПМ – 8 од.;
  • рушниця мисливська – 6 од.;
  • РПГ 7 – 4 од.;
  • ніж мисливський – 7 од.;
  • багнет ніж – 14 од.;
  • міни протипіхотні – 29 од.;
  • ВОГ – 17 – 123 од.;
  • міномет 120 мм. – 1 од.;
  • гранатомет – 1 од.;
  • пороховий заряд 120 мм. – 51 од.;
  • вибухові речовини – 205 кг 580 грамів;
  • УЗРГМ – 173 од.

Лише за липень поточного року військовослужбовці патрульного батальйону 5-ї Слобожанської бригади затримали за скоєння кримінальних правопорушень 54 особи.

У липні 2024 року особовий склад 5-ї Слобожанської бригади НГУ виконав 180 службово-бойових завдань по забезпеченню заходів особливого режиму в умовах воєнного стану на блокпостах Харкова. Гвардійці патрульного батальйону виявили та затримали 105 осіб, з них за кримінальні правопорушення – 54 особи, з них:

  • ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами) – 21 особа;
  • ст. 309 ККУ (незаконне зберігання наркотичних засобів) – 20 осіб;
  • ст. 358 ККУ (підробка документів) – 3 особи;
  • ст. 407 ККУ (самовільне залишення військової частини) – 10 осіб.

У правопорушників вилучено:

Зброї:

  • автомати – 2 од.,
  • пістолет ПМ 9 мм. – 1 од.;
  • багнет-ніж – 1 од.;

Набої:

  • набої 5,45 мм – 790 од.;
  • набої 5,56 мм – 320 од.;
  • набої 7,62 мм – 95 од.;
  • набої 9 мм – 99 од.;

Ручні гранати — 21 од.

Наркотичних засобів: всього — 0,174 кг, з них:

  • Канабіс – 0,153 кг;
  • «Солі» – 0,019 кг;
  • Метамфетамін – 0,002 кг.

Гвардійці 5-ї Слобожанської бригади беруть активну участь у поверненні до нормального життя прифронтових територій, забезпечуючи проведення контрдиверсійних заходів, патрулювання і несення служби на блокпостах.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту
widget will appear here